Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Ujawniono kolejne szczegóły polskiego serialu Netfliksa. Znamy jego tytuł

Netflix ogłosił dziś oficjalny tytuł swojego pierwszego polskiego serialu oryginalnego, który będzie przedstawiać alternatywną wersję historii Polski.
.get_the_title().

„1983” – taki tytuł będzie nosić polski serial tworzony dla Netfliksa, który jest kolejną inwestycją firmy na europejskim rynku. Zdjęcia do serialu już ruszyły (ujęcia kręcone są w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie oraz na Śląsku), a jego światowa premiera ma się odbyć jeszcze w tym roku. Za reżyserię odpowiada Agnieszka Holland i Kasia Adamik oraz, jak się teraz okazało, Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska. Pomysłodawcą samego serialu jest Joshua Long, a wśród producentów znalazł się m.in. Frank Marshall – artysta odpowiedzialny za realizację „Poszukiwaczy zaginionej arki”, trylogii o agencie Bournie, „Szóstego Zmysłu” czy hitu Clinta Eastwooda sprzed roku – „Sully”.

Wiemy, że na pewno powstanie osiem odcinków – serial będzie thrillerem opowiadającym alternatywną historię Polski, w której ZSRR nigdy się nie rozpadło.

Zobaczymy w nim Roberta Więckiewicza w roli skompromitowanego oficera śledczego i Macieja Musiała jako zaangażowanego studenta prawa z ideałami. Główni bohaterowie odkrywają spisek, który zmienił bieg historii Polski i pozwolił utrzymać żelazną kurtynę. W polskiej obsadzie znaleźli się także Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Mirosław Zbrojewicz, Ewa Błaszczyk, Wojciech Kalarus, Edyta Olszówka oraz Agnieszka Żulewska.

Tekst: AR

TU I TERAZ