Ujawniono kolejne szczegóły polskiego serialu Netfliksa. Znamy jego tytuł

Netflix ogłosił dziś oficjalny tytuł swojego pierwszego polskiego serialu oryginalnego, który będzie przedstawiać alternatywną wersję historii Polski.
.get_the_title().

„1983” – taki tytuł będzie nosić polski serial tworzony dla Netfliksa, który jest kolejną inwestycją firmy na europejskim rynku. Zdjęcia do serialu już ruszyły (ujęcia kręcone są w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie oraz na Śląsku), a jego światowa premiera ma się odbyć jeszcze w tym roku. Za reżyserię odpowiada Agnieszka Holland i Kasia Adamik oraz, jak się teraz okazało, Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska. Pomysłodawcą samego serialu jest Joshua Long, a wśród producentów znalazł się m.in. Frank Marshall – artysta odpowiedzialny za realizację „Poszukiwaczy zaginionej arki”, trylogii o agencie Bournie, „Szóstego Zmysłu” czy hitu Clinta Eastwooda sprzed roku – „Sully”.

Wiemy, że na pewno powstanie osiem odcinków – serial będzie thrillerem opowiadającym alternatywną historię Polski, w której ZSRR nigdy się nie rozpadło.

Zobaczymy w nim Roberta Więckiewicza w roli skompromitowanego oficera śledczego i Macieja Musiała jako zaangażowanego studenta prawa z ideałami. Główni bohaterowie odkrywają spisek, który zmienił bieg historii Polski i pozwolił utrzymać żelazną kurtynę. W polskiej obsadzie znaleźli się także Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Mirosław Zbrojewicz, Ewa Błaszczyk, Wojciech Kalarus, Edyta Olszówka oraz Agnieszka Żulewska.

Tekst: AR

TU I TERAZ