Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

W gdańskim ratuszu, 6 metrów pod ziemią, otwiera się klub z niszowym techno

Rathaus powstaje w miejscu Irish Pubu – z racji lokalizacji telefony w klubie będą pozbawione zasięgu. Miejsce ma być alternatywą dla komercyjnych imprez – obowiązywać będzie w nim zakaz robienia zdjęć i kręcenia filmów.
.get_the_title().

W podziemiach gdańskiego Ratusza Staromiejskiego działał do tej pory Irish Pub – miejscówka, którą upodobali sobie niektórzy miłośnicy złotego trunku i bywalcy dyskotek czy zlotów fanów Depeche Mode (te odbywały się tam zwykle w środy). Lokal od połowy marca zmieni swój profil – już za tydzień otworzy się tam klub Rathaus, który stawiać będzie na niszową muzykę elektroniczną. Na jego otwarciu zagra weteran sceny techno, Jacek Sienkiewicz.

Lokal współtworzyć będą osoby od lat związane z trójmiejską sceną klubową (znane m.in. ze słynnego sopockiego Sfinks700).

Stawiamy na elektronikę, głównie techno i house, ale w wydaniu raczej undergroundowym. Nie jest to nasz pierwszy lokal, nie jesteśmy ograniczeni żadnymi zobowiązaniami, chcemy tutaj zrobić miejsce, gdzie będzie można posłuchać dobrej elektroniki bez żadnych kompromisów – mówią anonimowo właściciele w rozmowie z serwisem trojmiasto.pl.

Źródło: Rathaus FB

Zmieni się oczywiście także wystrój miejsca – wnętrze dawnego pubu z charakterystycznymi kolumnami będzie teraz charakteryzował surowy i minimalistyczny design. Do tego osoby stojące za inicjatywą zapowiadają, że klub ma stać w opozycji do komercyjnych inicjatyw, a w czasie imprez – podobnie jak w stołecznym klubie Smolna – nie będzie można robić zdjęć ani nagrywać filmów. Zresztą w lokalu nie będzie zasięgu, a wszystko za sprawą lokalizacji – pomieszczenie znajduje się bowiem 6 metrów pod ziemią.

Wedle zapowiedzi w Rathausie będą gościć najważniejsze nazwiska sceny techno i house, a także twórcy eksperymentalni. Klub będzie otwarty w piątki i soboty w godzinach 23—7.

Źródło: trojmiasto.pl
Tekst: RK

Źródło zdjęcia głównego: Odkryj Pomorze

TU I TERAZ