Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

W Przemyślu powstała Psia Wioska, w której psy mieszkają w domach

„Chcemy rehabilitować psy oraz leczyć ich duszę” – mówi pomysłodawca tego przedsięwzięcia lek. wet. Radosław Fedaczyński.
.get_the_title().

Przy Centrum Adopcyjnym Lecznicy „Ada” i Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu stanęło siedem niewielkich domków. To Psia Wioska, czyli pionierskie schronisko, którego pomysłodawcą jest lek. wet. Radosław Fedaczyński. – Dlaczego Psia Wioska? Marzy nam się miejsce, gdzie psu nie będą siedziały w boksach o betonowej posadzce lub kojcach z drewnianymi rozpadającymi się deskami. Aby czuły, że są u siebie w domu, a każdy wolontariusz będzie mógł spędzić z nim popołudnie – mówi Fedaczyński. Psia Wioska powstała z myślą głównie o starych i schorowanych psach.

Tu będą one mogły spędzić czas lepiej niż w tradycyjnym schronisku, a do tego przyzwyczaić się do przebywania w domu.

W każdym z niewielkich, ogrzewanych domków mieszkają 2-4 psy. Opiekunowie spędzają tam z nimi 8-10 godzin dziennie, w międzyczasie zajmując się na przykład pracą biurową. Zabierają je też na spacery i karmią. Dzięki temu, że psy mieszkają w domkach, a nie w boksach, mogą przyzwyczaić się do takich warunków. – Chcemy rehabilitować psy oraz leczyć ich dusze, tak aby gdy dotrą do nowego domu, nauczyły się, że kanapa służy do spania, a nie do gryzienia, że potrzeby fizjologiczne załatwia się na zewnątrz, a nie w domu. A najważniejsze, że można być szczęśliwym psem, nawet żyjąc w schronisku – tłumaczy Fedaczyński.

Podoba wam się ten pomysł? Jeśli tak, to możecie dorzucić się do budowy Psiej Wioski.

Póki co domków jest 7, ale docelowo ma ich być aż 40 – dlatego też przyda się wasza pomoc. Tu znajdziecie link do zbiórki na Pomagam.pl.

Zdjęcia: fanpage Centrum Adopcyjne Lecznicy „Ada”
Tekst: NS

TU I TERAZ