W Warszawie rusza kino samochodowe. Wybierzecie się?

Nie byliście nigdy w kinie samochodowym? Wygląda na to, że w najbliższym czasie nie zabraknie ku temu okazji. Dotyczy to nie tylko mieszkańców Warszawy.
.get_the_title().

W ubiegłym miesiącu donosiliśmy wam o tym, że kina samochodowe przeżywają w Niemczech swój renesans. W czasie pandemii seanse oglądane we własnym aucie cieszą się tam ogromną popularnością, a bilety wyprzedają się z dużym wyprzedzeniem. Nic więc dziwnego, że ta moda dotarła także do Polski – zwłaszcza że tradycyjne kina zostaną ponownie otwarte nie wcześniej niż pod koniec czerwca.

W tym tygodniu w Warszawie zainaugurowało swą działalność kino samochodowe Kultura Wysoka, działające przy ulicy Szwedzkiej 2.

W czwartek zaprezentowane tam zostało „Pulp Fiction”, a na piątek przygotowany został kolejny klasyk – „Sin City”.

Pokaz filmu rozpocznie się o godzinie 21:30, ale na parking przy Szwedzkiej 2 można wjeżdżać już od 20:45. Koszt biletu to 50 zł przy dwóch osobach w samochodzie. Każda dodatkowa osoba w aucie to kolejne 10 zł. Kolejne pokazy są już w planach, póki co jednak nieznane są ani ich daty, ani tytuły wyświetlanych filmów – warto więc śledzić fanpage Kultury Wysokiej. Warszawskie kino samochodowe nie ograniczy się tylko do pokazów przy ulicy Szwedzkiej – ma działać także przy FSO Żerań. Pokazy odbywać się będą od 27 maja w każdą środę do końca sierpnia o godzinie 21:00, tytuły filmów nie są jednak jeszcze znane. Podobnie jest w przypadku kina Moonlight na Żoliborzu. W tym przypadku otwarcie planowane jest na 28 maja o godzinie 20:00. Bilet dla dwóch osób będzie kosztować 50 złotych, a do tego mały popcorn gratis. Następnego dnia będziecie mogli uczestniczyć w pokazie na Bemowie – organizatorzy zapewniają, że dysponują największym ekranem w kraju, choć nie wiadomo jeszcze, co na nim wyświetlą.

Na koniec mamy jeszcze coś dla osób, które niekoniecznie mieszkają w stolicy.

27 maja swoją działalność inauguruje inicjatywa Movie Drive – i to od razu w 30 polskich miastach, m.in. we Wrocławiu, Toruniu, Białymstoku, Łodzi, Gdańsku i Lublinie. Pełną listę miast znajdziecie tutaj. Pokazy będą kosztować 40 zł od samochodu. Choć niewiele jeszcze wiadomo o repertuarze, wygląda na to, że w najbliższym czasie będziecie mieć wiele szans, by odwiedzić kino samochodowe. Nie zapomnijcie podzielić się wrażeniami po seansie!

Tekst: NS

TU I TERAZ