Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Warner Bros. zekranizuje „Innych ludzi” Doroty Masłowskiej

Premiera filmu zapowiadana jest na przyszły rok.
.get_the_title().

„Inni ludzie” to czwarta powieść w dorobku Doroty Masłowskiej. Książka ukazała się w maju zeszłego roku i od razu stała się jedną z najgłośniejszych zeszłorocznych premier literackich w kraju. Krytycy ciepło przyjęli tę książkę, o której my szerzej pisaliśmy tutaj.

„Inni ludzie”, czyli rymowana opowieść o miłości we współczesnej Warszawie, zostali też nominowani do tegorocznej nagrody Nike.

To nie pierwsza nominacja dla Masłowskiej – autorka dostała już Nike w 2006 roku za „Pawia królowej”. Z kolei jej pierwsza książka, „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną”, została przeniesiona na ekran w 2009 roku przez Xawerego Żuławskiego. Okazuje się, że „Inni ludzie” już wkrótce podzielą los „Wojny polsko-ruskiej”.

„Inni ludzie” będą pierwszą polską produkcją studia Warner Bros. Pictures. Obraz powstanie we współpracy z polskim studiem Madants.

Ekranizacja Masłowskiej to pełnometrażowy debiut Aleksandry Terpińskiej, która napisała scenariusz do filmu i odpowiada za jego reżyserię.

Terpińska ma na koncie nagradzany film krótkometrażowy „Najpiękniejsze fajerwerki ever”. Autorem ścieżki dźwiękowej do filmu będzie producent muzyczny Auer (znany m.in. ze współpracy z Pezetem). Producentki filmu to  Klaudia Śmieja-Rostworowska i Beata Rzeźniczek, a za zdjęcia odpowiada Bartosz Bieniek. Zdjęcia do ekranizacji powieści rozpoczną się jeszcze w tym roku, a na razie trwają castingi. Film trafi na ekrany kin w 2020 roku, a jego dystrybutorem będzie Warner Bros.
Czekacie na premierę?

Tekst: NS

TU I TERAZ