Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

#WawaInstaFriendly: Fotograf pokazuje, że Warszawa nie zawsze wygląda jak w serialach [KONKURS]

Stolica to nie tylko szklane wieżowce w centrum, ale także piękna, choć zniszczona architektura, która pamięta jeszcze czasy wojny. Tak zróżnicowaną i pełną kontrastów Warszawę zobaczycie m.in. na profilu instagramowym @funkyspion – zapytaliśmy twórcę tego konta o kulisy jego pracy. Mamy dla was także konkurs.
.get_the_title().

Rodowity warszawiak i instagramer skrywający się pod nickiem funkyspion to Mariusz Majewski, który na co dzień pracuje w agencji interaktywnej – koordynuje projekty dla różnych marek zarówno od strony klienckiej, jak i graficznej. Jak sam przyznaje, praca w branży reklamowej wyrobiła w nim pewne poczucie estetyki i umiejętność zwracania uwagi na szczegóły. Efekty widać na zdjęciach zamieszczanych na jego profilu, gdzie publikuje różne kadry z Warszawy. Oczywiście obiektem jego zainteresowań jest nowoczesna architektura stolicy, która stała się już wizytówką miasta, ale równie dużo uwagi poświęca starym warszawskim kamienicom.

Lubię geometrię budynków, ich kształt, rytm okien lub balkonów, symetrię. I niekoniecznie muszą to być budynki nowoczesne. Stare kamienice pokryte patyną i często zaniedbane też mają swój urok.

Mariusz podkreśla, że w Warszawie uwielbia właśnie to zróżnicowanie architektoniczne. Zachwyca się wnętrzami Politechniki Warszawskiej, które wyglądają jak z rodem z Italii, ale także takimi budynkami jak Cosmopolitan, Rondo 1 i Muzeum Żydów Polskich. Docenia także warszawski modernizm – wielką przyjemność sprawiają mu spacery po starej Ochocie czy starym Mokotowie. Jeśli chodzi o blokowiska, to jego ulubionym jest to na osiedlu Potok.

Nowoczesna część stolicy to światowej klasy architektura. Jednak równie mocno wielbię przedwojenne kamienice – uważam, że każdy turysta powinien jechać na Pragę, aby je zobaczyć. Jeśli chodzi o blokowiska, to zdecydowanie na pierwszym miejscu stawiam te na osiedlu Potok – opowiada fotograf.

Na Instagramie umieszcza zdjęcia robione telefonem komórkowym, który zawsze nosi przy sobie – jego zdjęcia często powstają w drodze, w sposób niezaplanowany. Lustrzankę wykorzystuje tylko na wyjazdach, kiedy fotografii może poświęcić nieco więcej czasu. Zaznacza jednak, że efekty tych działań trafiają tylko do jego prywatnego archiwum.

Znasz miejsca w Warszawie, które świetnie wyglądają na Instagramie i potrafisz je pokazać w wyjątkowy sposób? Weź udział w konkursie fotograficznym #WawaInstaFriendly, w którym można wygrać smartfony HTC U11 oraz HTC U11 life, a także pokazać swoje prace na wystawie pokonkursowej na Placu Bankowym 1. Szczegóły na końcu artykułu.

 

Znasz miejsca w Warszawie, które świetnie wyglądają na Instagramie i potrafisz je pokazać w wyjątkowy sposób? Weź udział w konkursie fotograficznym #WawaInstaFriendly kończącym się specjalną wystawą najlepszych prac na dziedzińcu biurowca Plac Bankowy 1. Na autora lub autorkę zdjęcia, które najlepiej pokaże, że stolica dobrze wypada na Instagramie, czeka smartfon HTC U11 wart 2549 zł. Dodatkowo, partnerzy konkursu #WawaInstaFriendly przyznają też dwie nagrody specjalne w postaci smartfonów HTC U11 life. Przedstawiciele Placu Bankowego 1 nagrodzą zdjęcie, które najlepiej pokaże, że okolice tego budynku są nowym warszawskim miejscem „instafriendly”. Przedstawiciele HTC nagrodzą natomiast zdjęcie, które, portretując Warszawę, najlepiej obrazuje możliwości fotografii mobilnej.

Wszystkie zdjęcia przedstawiające warszawskie miejsca „instafriendly” publikujcie na swoich kontach na Instagramie z hashtagami #WawaInstaFriendly #PlacBankowy1 #konkurs (pamiętajcie, żeby ustawić widoczność konta jako „publiczne”, abyśmy mogli odnaleźć wasze fotografie). Macie czas do 23 marca.

10 najlepszych zdjęć wybranych przez jury zostanie również wystawionych w miejscu unikatowym w skali miasta – na dziedzińcu Placu Bankowego 1. Tę wyjątkową przestrzeń wewnątrz ekskluzywnego biurowca usytuowanego w sercu Warszawy zaprojektował bowiem Allan Starski, znany hollywoodzki scenograf, zdobywca Oskara za scenografię do „Listy Schindlera”. Zgodnie z zamysłem artysty, dziedziniec Placu Bankowego 1 stanowi otwartą, dostępną dla przechodniów strefę miejską.

Pamiętajcie, że zdjęcia mają być publikowane na profilach na Instagramie, ale ze względu na wystawę uczestnicy konkursu muszą być w posiadaniu zdjęcia w formacie preferowanym TIFF (ewentualnie JPG) oraz w jakości pozwalającej na wydruk w formacie 70 x 70 cm lub 50 x 70 cm. Zdjęcie powinno mieć więc 300 dpi, a bok kwadratu lub dłuższy bok prostokąta nie może być mniejszy niż 2400 pikseli. Więcej szczegółów konkursu w naszym regulaminie, który znajduje się tutaj.
Czekamy na Wasze zgłoszenia. Powodzenia!

TU I TERAZ