Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

#WawaInstaFriendly – geometryczna Warszawa w obiektywie stołecznego instagramera [KONKURS]

Już tylko do piątku macie czas na wysyłanie swoich zdjęć do naszego konkursu, w którym do wygrania są smartfony HTC i udział w wystawie. Wyniki w przyszłym tygodniu!
.get_the_title().

Nasz konkurs na najbardziej instagramowe zdjęcia stolicy powoli dobiega końca – na wasze zgłoszenia czekamy już tylko do piątku!

Zdjęć jest tak dużo, że postanowiliśmy przesunąć termin ogłoszenia zwycięzców na 28 marca – spośród prawie tysiąca chcemy wybrać 10 najlepszych, które złożą się na wyjątkowa wystawę na Placu Bankowym 1.

Tymczasem prezentujemy wam ostatniego bohatera naszego cyklu o instagramerach, których głównym obiektem zainteresowań jest architektura, miejsca i ludzie mieszkający w stolicy.

Jan Paszkowski, czyli @janzwarszawy, swoją przygodę z fotografią zaczął od fascynacji komunikacją miejską i podróżami.

Jako że często podróżowałem od Piaseczna do Tarchomina, a także na kolejowej trasie Warszawa-Wrocław, zacząłem robić zdjęcia środków transportu, czyli metra, tramwajów, pociągów – opowiada Janek. – Potem zacząłem wychodzić ze stacji i robić sobie spacery z telefonem po mieście. Wtedy zacząłem dostrzegać piękno Warszawy, ale także innych polskich miast.

Fotografię Janka wyróżnia umiłowanie do geometrii – każdy widok ulicy czy architekturę zawsze stara się ująć w taki sposób, aby podkreślić kształty i uporządkowanie wzorów.

Nie jest tajemnicą, że wiele osób przyjeżdża tutaj wyłącznie w celach zarobkowych. Dla nich, ale także dla części warszawiaków, jest to brzydkie miasto, które składa się tylko z szarych bloków. Moim celem jest pokazanie ludziom, że stolica ma znacznie więcej do zaoferowania – i naprawdę można się nią zachwycić. Wystarczy tylko zatrzymać się na chwilę i spojrzeć inaczej niż zwykle – opowiada Janek.

 

dama na E5 #warszawa #warsaw #jj_architecture #ig_minimalshots #mnml #symmetrykillers #arkiminimal #tv_allwhite #symmetricalmonsters #streetsgrammer #symmetricalgram #minimalpeople #tv_tinypeople #rsa_streetview #tinypeopleinbigplaces #jj_symmetry #cityphotography #tv_strideby #tv_community #vzcowarsaw #lookingup_architecture #tv_simplicity #archdaily #urbanandstreet #huntgram #urbangrammers #instawarszawa #igerswarsaw #polandgrams #warsaw_gram @vzcowarsaw @insta_warszawa @nowawarszawa @warsaw_gram @polandgrams @polandsights @tv_community @rsa_symmetrical @symmetricalgram @warszawa360 @igerswarsaw @photowarsaw @republic_of_symmetry @jj_symmetry

Post udostępniony przez Jan Paszkowski (@janzwarszawy)

Znasz miejsca w Warszawie, które świetnie wyglądają na Instagramie i potrafisz je pokazać w wyjątkowy sposób? Weź udział w konkursie fotograficznym #WawaInstaFriendly kończącym się specjalną wystawą najlepszych prac na dziedzińcu biurowca Plac Bankowy 1. Na autora lub autorkę zdjęcia, które najlepiej pokaże, że stolica dobrze wypada na Instagramie, czeka smartfon HTC U11 wart 2549 zł. Dodatkowo, partnerzy konkursu #WawaInstaFriendly przyznają też dwie nagrody specjalne w postaci smartfonów HTC U11 life. Przedstawiciele Placu Bankowego 1 nagrodzą zdjęcie, które najlepiej pokaże, że okolice tego budynku są nowym warszawskim miejscem „instafriendly”. Przedstawiciele HTC nagrodzą natomiast zdjęcie, które, portretując Warszawę, najlepiej obrazuje możliwości fotografii mobilnej.

Wszystkie zdjęcia przedstawiające warszawskie miejsca „instafriendly” publikujcie na swoich kontach na Instagramie z hashtagami #WawaInstaFriendly #PlacBankowy1 #konkurs (pamiętajcie, żeby ustawić widoczność konta jako „publiczne”, abyśmy mogli odnaleźć wasze fotografie). Macie czas do 23 marca.

10 najlepszych zdjęć wybranych przez jury zostanie również wystawionych w miejscu unikatowym w skali miasta – na dziedzińcu Placu Bankowego 1. Tę wyjątkową przestrzeń wewnątrz ekskluzywnego biurowca usytuowanego w sercu Warszawy zaprojektował bowiem Allan Starski, znany hollywoodzki scenograf, zdobywca Oskara za scenografię do „Listy Schindlera”. Zgodnie z zamysłem artysty, dziedziniec Placu Bankowego 1 stanowi otwartą, dostępną dla przechodniów strefę miejską.

Pamiętajcie, że zdjęcia mają być publikowane na profilach na Instagramie, ale ze względu na wystawę uczestnicy konkursu muszą być w posiadaniu zdjęcia w formacie preferowanym TIFF (ewentualnie JPG) oraz w jakości pozwalającej na wydruk w formacie 70 x 70 cm lub 50 x 70 cm. Zdjęcie powinno mieć więc 300 dpi, a bok kwadratu lub dłuższy bok prostokąta nie może być mniejszy niż 2400 pikseli. Więcej szczegółów konkursu w naszym regulaminie, który znajduje się tutaj.

Czekamy na Wasze zgłoszenia. Powodzenia!

TU I TERAZ