#WawaInstaFriendly – Warszawa jak z Wesa Andersona oczami polskiego instagramera [KONKURS]

Alex Kowalski potrafi ukazać warszawską architekturę dokładnie tak, jakby przedstawił ją w swoim filmie nasz ulubiony reżyser.
.get_the_title().

Instagram Alexa Kowalskiego (@alexkowalskitonieja) udowadnia, że w każdym miejscu na świecie można zrobić zdjęcie, które będzie przypominać kadry z filmów Wesa Andersona – nawet w Warszawie. Fotograf nie rusza się z domu bez swojego aparatu i smartfona, dzięki którym w niezwykły sposób uwiecznia budynki i ulice swojego miasta. W jego instagramowym portfolio znalazły się już takie obiekty jak Pałac w Wilanowie, Stare Miasto, arkady na ul. Marszałkowskiej czy Łazienki Królewskie. Mimo że są to dosyć oczywiste punkty na architektonicznej mapie stolicy, to styl, w jakim ukazuje je Kowalski, całkowicie zmienia ich odbiór.

Fotografią zajmuję się od dłuższego czasu. Przy okazji interesuję się architekturą, dużo spaceruję i zwiedzam – to wszystko jakoś samo się połączyło – opowiada Alex. – Kiedy zaczynałem prowadzić swój profil, nie miałem konkretnego planu, raczej wrzucałem różnego typu zdjęcia. W pewnym momencie zauważyłem, że fotografie architektury wychodzą całkiem nieźle i postanowiłem iść w tym kierunku.

Podobnie jak w filmach Wesa Andersona, w twórczości Alexa można zauważyć uwielbienie do symetrii i pastelowych kolorów. Często pojawiającym się motywem są centralnie fotografowane obiekty na tle nieba. Jak zaznacza Instagramer, w stołecznej architekturze najbardziej lubi stare kamienice i modernistyczne budowle.

– Warszawa pełna jest ciekawej architektury, nie umiem wybrać jednego ulubionego miejsca. Bardzo żałuję, że wiele budynków zniknęło z mapy miasta – np. Emilia, czy Supersam – dodaje Alex.

Znasz miejsca w Warszawie, które świetnie wyglądają na Instagramie i potrafisz je pokazać w wyjątkowy sposób? Weź udział w konkursie fotograficznym #WawaInstaFriendly kończącym się specjalną wystawą najlepszych prac na dziedzińcu biurowca Plac Bankowy 1. Na autora lub autorkę zdjęcia, które najlepiej pokaże, że stolica dobrze wypada na Instagramie, czeka smartfon HTC U11 wart 2549 zł. Dodatkowo, partnerzy konkursu #WawaInstaFriendly przyznają też dwie nagrody specjalne w postaci smartfonów HTC U11 life. Przedstawiciele Placu Bankowego 1 nagrodzą zdjęcie, które najlepiej pokaże, że okolice tego budynku są nowym warszawskim miejscem „instafriendly”. Przedstawiciele HTC nagrodzą natomiast zdjęcie, które, portretując Warszawę, najlepiej obrazuje możliwości fotografii mobilnej.

Wszystkie zdjęcia przedstawiające warszawskie miejsca „instafriendly” publikujcie na swoich kontach na Instagramie z hashtagami #WawaInstaFriendly #PlacBankowy1 #konkurs (pamiętajcie, żeby ustawić widoczność konta jako „publiczne”, abyśmy mogli odnaleźć wasze fotografie). Macie czas do 23 marca.

10 najlepszych zdjęć wybranych przez jury zostanie również wystawionych w miejscu unikatowym w skali miasta – na dziedzińcu Placu Bankowego 1. Tę wyjątkową przestrzeń wewnątrz ekskluzywnego biurowca usytuowanego w sercu Warszawy zaprojektował bowiem Allan Starski, znany hollywoodzki scenograf, zdobywca Oskara za scenografię do „Listy Schindlera”. Zgodnie z zamysłem artysty, dziedziniec Placu Bankowego 1 stanowi otwartą, dostępną dla przechodniów strefę miejską.

Pamiętajcie, że zdjęcia mają być publikowane na profilach na Instagramie, ale ze względu na wystawę uczestnicy konkursu muszą być w posiadaniu zdjęcia w formacie preferowanym TIFF (ewentualnie JPG) oraz w jakości pozwalającej na wydruk w formacie 70 x 70 cm lub 50 x 70 cm. Zdjęcie powinno mieć więc 300 dpi, a bok kwadratu lub dłuższy bok prostokąta nie może być mniejszy niż 2400 pikseli. Więcej szczegółów konkursu w naszym regulaminie, który znajduje się tutaj.

Czekamy na Wasze zgłoszenia. Powodzenia!

TU I TERAZ