Wes Anderson pokazuje storyboardy do „Grand Budapest Hotel”

Film trafił właśnie do prestiżowej Criterion Collection.
.get_the_title().

„Grand Budapest Hotel”, film Wesa Andersona z 2014 roku, trafia właśnie do prestiżowej Criterion Collection. W kolekcji tego działającego od ponad 35 lat dystrybutora znajdują się ważne i kultowe filmy, a także klasyki kina, tak więc dołączenie do niej to ogromny zaszczyt (niespełna 3 lata temu dostąpiła go Agnieszka Smoczyńska i jej film „Córki dancingu). „Grand Budapest Hotel” został właśnie wydany pod szyldem Criterionu na Blu-rayu – ta edycja zawiera wyjątkowy prezent dla fanów amerykańskiego reżysera.

Zostało do niej dołączone 25-minutowe wideo, na którym znalazły się storyboardy do filmu.

Aby przekonać się o tym, jak wyglądają, nie musicie kupować płyty z filmem – 5-minutowy fragment został udostępniony za darmo.

Prezentacji storyboardów, które stanowią wyjątkowy wgląd w proces powstawania „Grand Budapest Hotel”, towarzyszy narracja samego Wesa Andersona.

Zresztą same rysunki także są autorstwa amerykańskiego reżysera.

Z powodu pandemii amerykańska premiera „The French Dispatch”, najnowszego filmu Andersona, została przeniesiona na październik. Oczekiwanie na film możecie więc sobie umilić, patrząc na storyboardy do „Grand Budapest Hotel”.

Zdjęcie główne: “Grand Budapest Hotel” (2012)
Tekst: NS

TU I TERAZ