Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wes Anderson pokazuje storyboardy do „Grand Budapest Hotel”

Film trafił właśnie do prestiżowej Criterion Collection.
.get_the_title().

„Grand Budapest Hotel”, film Wesa Andersona z 2014 roku, trafia właśnie do prestiżowej Criterion Collection. W kolekcji tego działającego od ponad 35 lat dystrybutora znajdują się ważne i kultowe filmy, a także klasyki kina, tak więc dołączenie do niej to ogromny zaszczyt (niespełna 3 lata temu dostąpiła go Agnieszka Smoczyńska i jej film „Córki dancingu). „Grand Budapest Hotel” został właśnie wydany pod szyldem Criterionu na Blu-rayu – ta edycja zawiera wyjątkowy prezent dla fanów amerykańskiego reżysera.

Zostało do niej dołączone 25-minutowe wideo, na którym znalazły się storyboardy do filmu.

Aby przekonać się o tym, jak wyglądają, nie musicie kupować płyty z filmem – 5-minutowy fragment został udostępniony za darmo.

Prezentacji storyboardów, które stanowią wyjątkowy wgląd w proces powstawania „Grand Budapest Hotel”, towarzyszy narracja samego Wesa Andersona.

Zresztą same rysunki także są autorstwa amerykańskiego reżysera.

Z powodu pandemii amerykańska premiera „The French Dispatch”, najnowszego filmu Andersona, została przeniesiona na październik. Oczekiwanie na film możecie więc sobie umilić, patrząc na storyboardy do „Grand Budapest Hotel”.

Zdjęcie główne: „Grand Budapest Hotel” (2012)
Tekst: NS

TU I TERAZ