Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wiemy, gdzie będzie można obejrzeć online „Fanatyka”, pierwszą polską ekranizację copypasty

Okazuje się, że film trafi do sieci już 24 grudnia, co ma istotne znaczenie dla fabuły tej produkcji.
.get_the_title().

O pierwszej polskiej ekranizacji internetowej copypasty pisaliśmy wielokrotnie. Ta przełomowa produkcja, choć elektryzuje dziesiątki tysięcy fanów lolkontentu, nie trafi jednak do kinowej dystrybucji. Nie zostanie włączona również do dystrybucji festiwalowej, jak początkowo zakładano. Ze względu na duże zainteresowanie w sieci twórcy „Fanatyka” zdecydowali się na udostępnienie go online. Jak donosi Malcolm XD, autor pasty, na podstawie której powstał scenariusz filmu, „Fanatyk” będzie dostępny na platformie Showmax.com już w tę Wigilię, 24 grudnia (co jest istotne także w kontekście fabuły).

Jako że cały projekt został zrealizowany za pośrednictwem crowdfundingu – dzięki serwisowi Polak Potrafi – ci, którzy wsparli „Fanatyka” finansowo nie tylko otrzymają DVD z filmem, ale i dzisiaj powinni odebrać mejla z voucherem do Showmaxa na 3 miesiące. Więcej szczegółów znajdziecie w poście Malcolma XD, który oczywiście został napisany w charakterystycznym dla niego stylu, o jakim z pewnością będzie pisało się kiedyś w podręcznikach traktujących o współczesnej literaturze.

Przypomnijmy: autorami scenariusza do filmu są Michał Tylka, Malcolm XD (autor copypasty) i Jan Stola (przyjaciel i powiernik Malcolma ukrywającego swoją tożsamość). Całość została zrealizowana za sprawą konkursu Małopolskiego Studia Debiutów, organizowanego przez Krakowski Klaster Filmowy. Projekt „Fanatyk” został wówczas pozytywnie oceniony przez komisję konkursową i otrzymał 110 tys. zł na realizację.

TU I TERAZ