Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

To on wkrótce podbije rapowy mainstream. Young Igi wypuścił kolejny klip i rusza w trasę

Melodyjnością mógłby podzielić się z niejednym raperem, a osobliwością stylu magnetyzuje. O Young Igim jest coraz głośniej – właśnie wypuścił nowy klip do utworu "Pies", a pod opieką Czeluści wyrusza w trasę koncertową, której patronujemy.
.get_the_title().

To raper ciągle dość tajemniczy, ale nie ma się czemu dziwić. Jest bardzo młody (rocznik 99), na scenie działa od niedawna (pierwsze wrzuty na YouTubie pojawiły się rok temu), a pomimo tego jego klipy notują po kilka milionów wyświetleń. Wielu obstawia, że to on wkrótce będzie na ustach (i słuchawkach) większości słuchaczy polskiego rapu (sami umieściliśmy go w zestawieniu raperów, którzy wkrótce podbiją mainstream). Young Igi to reprezentant Gdyni – w ubiegłym roku wydał pierwszą płytę, trafił pod skrzydła Czeluści (krakowski kolektyw, z którym rozmawialiśmy w grudniu, prowadzi także agencję bookingową) i właśnie rusza w trasę koncertową, której patronujemy. Artysta wystąpi na scenach 7 polskich miast, gdzie przedstawi materiał z debiutanckiego „Trappist” oraz nowe numery z kolejnej płyty, której premiera przewidziana jest na jesień 2018. Finałowy koncert Buzi Tour odbędzie 13 kwietnia w warszawskiej Proximie.

3.02 Scena, Sopot
9.02 K4, Szczecin
9.03 Zet Pe Te, Kraków
16.03 P23, Katowice
17.03 Akademia, Wrocław
13.04 Proxima, Warszawa

Na czym polega fenomen Igiego? Charakteryzuje go przede wszystkim niesamowita muzykalność (podkręcona auto-tunem), swoboda (a jeżeli chodzi o teksty, to wręcz dezynwoltura) i osobliwość stylu, która wyróżnia go na tle innych rodzimych raperów (choć inspiracje zza oceanu są u niego wyraźnie słyszalne; Igi najwięcej czerpie chyba z Young Thuga).

4 stycznia artysta wypuścił kolejny klip do utworu „Pies”, który możecie zobaczyć powyżej.

TU I TERAZ