Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wracają wymiany roślin! Jeszcze w tym miesiącu takie wydarzenie odbędzie się w Columbus Coffee w Centrum Praskim Koneser

Będzie tam również można oddać roślinkę do adopcji. Jeśli więc podczas lockdownu zamieniliście się w domowych ogrodników i sprawy wymknęły się nieco spod kontroli, to jest to dobra okazja, żeby zrobić porządek w swojej dżungli.
.get_the_title().

Pandemia mocno ograniczyła nasze możliwości kontaktu z naturą. Wiele osób ratowało się domowymi sposobami i zaprosiło trochę zieleni pod swój dach. I nie ma jasno określonej granicy, po ilu kwiatkach zostaje się crazy plant lady czy boy’em, ale wiadomo, że gdy już się ją przekroczy, to nie ma odwrotu: chcemy mieć więcej roślin, hodować różne gatunki i też dzielić się naszą pasją – najlepiej z osobami, które też kochają roślinność.

Już wkrótce będzie ku temu idealna okazja, bo 27 czerwca odbędzie się Stacjonarna Wymiana Roślin w Columbus Coffee w Centrum Praskim Koneser w Warszawie.

Facebook: Stacjonarna wymiana roślin w Columbus coffee

Przynosić można zarówno rośliny zewnętrzne, jak i wewnętrzne, sadzonki i szczepki. Organizatorzy proszą o opisanie na przymocowanej do doniczki karteczce gatunku przyniesionego kwiatka. Rośliny powinny znajdować się w osłonce, a szczepki – w słoiczku z wodą, żeby można było bezpiecznie przetransportować je do domu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Koneser (@centrum_praskie_koneser)

Wymiana odbędzie się w godzinach 11:00-18:00.

Columbus Coffee to przestronna kawiarnia, także nie powinno być problemu z zachowaniem bezpiecznego dystansu między uczestnikami wydarzenia.

Jeśli jednak frekwencja przejdzie oczekiwania organizatorów, stoliki będą wystawione również na zewnątrz. Wymiana jest bezpłatna i nie ma możliwości prowadzenia tam sprzedaży swoich roślin.

Fot. Mor Shani/Unsplash

A jeśli jeszcze nie rozpoczęliście hodowli roślin, to po pierwsze warto zacząć, a po drugie – wybierzcie się na wymianę do Columbusa, bo może znajdziecie jakiegoś kwiatka czekającego na adopcję.

„Wymiana nie jest konieczna! Jeśli po prostu chcesz oddać swoją roślinę, bo nie ma między Wami miłości lub nie potraficie o nią zadbać to nie ma problemu – na pewno znajdzie nowego właściciela” – czytamy na stronie wydarzenia – „Dla takich roślin przygotujemy specjalny STÓŁ ADOPCYJNY.”

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Columbus Coffee Koneser (@columbus_koneser)

W przestronnym wnętrzu Columbus Coffee będziecie mogli napić się przy okazji pysznej kawy, zagryzając ciachem. A później możecie pospacerować po terenie Centrum Praskiego Koneser, które na początku czerwca otrzymało nagrodę̨ w tegorocznym plebiscycie HOFAwards Grand Prix.

Życzymy udanych, zielonych łowów!

Więcej o wydarzeniu przeczytacie tutaj.

Źródło zdjęcia głównego: E.V./Unsplash
Tekst: KD

TU I TERAZ