Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wszyscy popełniamy błędy – pokazuje nowy trend z TikToka

Inspiracją był film 'Spider-Man: Poprzez multiwersum', w którym koncepcja kanonu wydarzeń odgrywa istotną rolę.
.get_the_title().

Od ugryzienia radioaktywnego pająka po śmierć ukochanego wujka – kanon wydarzeń związanych ze Spider-Manem jest doskonale znany i generalnie przestrzegany przez scenarzystów. Twórcy filmu 'Spider-Man: Poprzez multiwersum’, który niedawno trafił do kin, postanowili pobawić się tym motywem, pozwalając głównemu bohaterowi filmu zakwestionować kanoniczny los. Fabuła animacji zachęciła TikTokowiczów do zastanowienia się nad tym, jaki jest kanon wydarzeń ich żyć.

W końcu każdemu z nas zdarzyły się rzeczy, które nas ukształtowały i sprawiły, że jesteśmy tacy, jacy jesteśmy.

Wydarzenie kanoniczne w życiu jest jak coś, przez co musi przejść Spider-Manem, by stać się Spider-Manem. Wydarzenie kanoniczne cię zmienia – wyjaśnia Karma Carr, tworczyni popularnego tiktoka o kanonicznym wydarzeniu z życia.

@karmapilled sigh (alt: @karma (´◠ω◠`) ♬ Spider-Man 2099 (Miguel O'Hara) – Daniel Pemberton

Format tiktokowych filmików na temat 'canon events’ jest prosty: kilkusekundowe ujęcie zaniepokojonej twarzy, złowieszczy fragment ścieżki dźwiękowej z nowego 'Spider-Mana’ i tekst na ekranie, który tłumaczy, że ktoś podejmuje właśnie fatalną decyzję, ale nie można z tym nic zrobić, bo to wydarzenie kanoniczne.

To znaczy, że nie można się wtrącać, bo wpłynie się na dalszy bieg akcji.

Potencjalnych wydarzeń kanonicznych jest cała masa: od kiepskiego ścięcia włosów po zakochanie się w najlepszym przyjacielu. Choć początkowo cala ta koncepcja może brzmieć śmiesznie, koniec końców ta zabawa jest trochę na serio.

@frondabff

She will learn but not today

♬ Spider-Man 2099 (Miguel O'Hara) – Daniel Pemberton

A to dlatego, że ma nieco filozoficzny wymiar – pozwala tiktokowiczom zmierzyć się z negatywnymi doświadczeniami, które spotkały ich w przeszłości i przestać się ich wstydzić. Zaakceptować je i opowiedzieć o nich innym.

Pokazuje, że wszyscy popełniamy błędy, ale to także za ich sprawą idziemy do przodu.

Choć oczywiście nie należy przeceniać mocy wydarzeń kanonicznych i nie zaliczać do tej kategorii wszystkich swoich niepowodzeń – warto pamiętać o tym, że mimo wszystko jesteśmy autonomicznymi jednostkami i mamy wpływ na to, co nas spotyka.Tekst: NS

TU I TERAZ