Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wybrano słowo roku 2017. Idealnie oddaje ducha naszych czasów

Słowo roku ma związek z administracją Donalda Trumpa, a do jego wypromowania przyczynił się występ Scarlett Johanson w „Saturday Night Live”.
.get_the_title().

Choć do końca 2017 został jeszcze miesiąc, internetowy słownik Dictionary.com już wybrał słowo, które najlepiej podsumowuje mijający rok.

Według słownika jest to słowo „complicit”, czyli „współwinny”.

W 2017 roku było w internecie wyszukiwane 300 proc. częściej niż w 2016. Według podanej przez Dictionary.com definicji, współwinny to „decydujący się na udział w nielegalnym lub budzącym wątpliwości działaniu, zwłaszcza z innymi”.

Skąd wzięła się popularność tego słowa? Ma to związek głównie z administracją Trumpa.

Po raz pierwszy termin był intensywnie wyszukiwany w Google 12 marca, po emisji odcinka „Saturday Night Live”, w którym Scarlett Johanson grała Ivankę Trump reklamującą fikcyjne perfumy o nazwie „Complicit”.

Następnie pojawił się przy śledztwie prokuratora Roberta Mullera w sprawie udziału Rosji w zwycięstwie Donalda Trumpa i przy doniesieniach o tym, że prezydent Stanów wypowiada paryskie porozumienie klimatyczne. Słowo wyszukiwane było również często w kontekście skandalu z Harveyem Weinsteinem.

Źródło: Daily Dot, Huffington Post

TU I TERAZ