Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wymarzone ciepło: ekologiczne, zdrowe, innowacyjne i oszczędne, do tego z Polski

Dream Heat to polski system ogrzewania. Jest przyjazny dla zdrowia, ekologiczny, a na dodatek umożliwia ogrzewanie domu praktycznie za darmo! Sprawdź, jakie innowacje wprowadzają polskie marki i ogrzej swój dom za zero!
.get_the_title().

Dream Heat to polski system ogrzewania. Jest przyjazny dla zdrowia, ekologiczny, a na dodatek umożliwia ogrzewanie swojego domu praktycznie za darmo! Dream Heat to marka stworzona w 2018 roku. Jej system ogrzewania może bazować na energii słonecznej, dzięki czemu jest ekologiczny i pozwala na korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Zastosowanie folii grzewczych w nowych i istniejących budynkach zapewnia nie tylko ciepło, ale też najniższe koszty eksploatacyjne. Na czym polega innowacja? Folie grzewcze to nowoczesne, zdrowe i oszczędne źródło ciepła, które emituje fale podczerwieni na dowolnej powierzchni – brzmi jak XXI wiek w technice grzewczej, prawda? Za Dream Heat stoi polska firma z 29-letnim doświadczeniem, która współpracuje z największymi producentami z Japonii czy Korei. O szczegóły zapytaliśmy Damiana Błaszczyka – project managera firmy AX TECHNOLOGY.

F5: Ciepło to coś, czego będziemy bardzo potrzebować, zwłaszcza teraz. Na czym polega innowacyjność systemu Dream Heat? I jak powstał ten system? Macie prawie 30 lat doświadczenia, więc o ogrzewaniu wiecie pewnie wszystko.

Damian Błaszczyk: Tutaj muszę zacząć od sprostowania – działamy na rynku od prawie 30 lat, jednak w branży TV/SAT. Dream Heat jest to projekt, który rozpoczęliśmy rok temu, za datę oficjalnej prezentacji naszego systemu uznajemy targi BUDMA w Poznaniu w lutym tego roku.

Innowacyjność tego produktu tak naprawdę polega na jego prostocie. To, co do tej pory mieliśmy przed oczami, myśląc o instalacji potrzebnej do ogrzewania domu, czyli piec, grzejniki, znaczne metry rurek, komin, skomplikowany montaż – to już przeszłość.

Montaż systemu Dream Heat jest banalnie prosty, zajmuje od 1 do 2 dni. Co więcej, czas ogrzewania podłogi, ścian czy sufitów jest relatywnie szybki, znacząco szybszy niż w przypadku standardowego ogrzewania podłogowego lub konwekcyjnego. Co ważne i na co kładziemy duży nacisk – nasz system jest przyjazny dla zdrowia, zwłaszcza dla alergików. Przy połączeniu naszego systemu z fotowoltaiką tworzymy produkt ekologiczny, który umożliwia ogrzewanie domu praktycznie za darmo.

Dlaczego ogrzewanie Dream Heat jest bardziej ekologiczne? Skąd pomysł na stworzenie takiego produktu? Troska o środowisko to teraz gorący temat… Także w Waszej firmie?

Można powiedzieć, że w przypadku branży TV/SAT wypłynęliśmy już na swój błękitny ocean. Od jakiegoś czasu przyświecała nam idea stworzenia produktu zgodnego z odpowiedzialnością społeczną. Proponowane przez nas ogrzewanie elektryczne jest bardziej wydajne i tańsze w eksploatacji niż alternatywne metody ogrzewania elektrycznego lub innego, np. gazowego. System wsparcia systemu (aplikacja i termostaty) sprawia, że ogrzewanie pracuje tylko wtedy, kiedy tak naprawdę musi, co znacznie przyczynia się do mniejszego zużycia prądu.

Jeżeli skorzystamy z instalacji fotowoltaicznej do wsparcia naszego systemu, to produkujemy prąd bez ingerencji w zasoby naturalne, bez szkodliwych emisji CO2. W myśl powiedzenia: chcesz zacząć zmieniać świat – zacznij od siebie. To właśnie robimy!

Ogrzej swój dom za zero? Opowiedzcie o tej akcji, bo brzmi bardzo ciekawie.

Ogrzej swój dom za zero to nasza inicjatywa partnerska mająca na celu ułatwienie klientom wyboru gotowego zestawu produktów, które razem współtworzą w pełni zintegrowany system – Panele fotowoltaiczne, system modułów PV (mocowań do paneli fotowoltaicznych), falownik oraz nasza folia Dream Heat. Prawie każdy słyszał o panelach fotowoltaicznych, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, z czego składa się w pełni funkcjonalny system pozwalający na darmową energię słoneczną i – dzięki naszemu produktowi – na darmowe ogrzewanie. Codziennie jesteśmy bombardowani milionami informacji – chcąc na własną rękę szukać odpowiednich rozwiązań w temacie ogrzewania, możemy się szybko poddać. Tu pojawia się nasz pomysł na przejrzyste i czytelne dla każdego laika informacje, z którymi może się zapoznać na naszej stornie. Każdy z partnerów, którego produkty składają się na inicjatywę ogrzewania domu za zero, tłumaczy „od kuchni”, jak działa jego produkt i po co jest potrzebny.

Co oznacza, że Dream Heat jest zdrowym ogrzewaniem?

Nasze ogrzewanie elektryczne Dream Heat wykorzystuje technologię podczerwieni, która jest najbardziej naturalnym rodzajem ogrzewania. Zarówno słońce, jak i ogień wykorzystują promieniowanie podczerwone, a w medycynie terapia promieniowaniem IR (infraterpia) wykorzystywana jest od lat.

Korzystanie z promieniowania podczerwonego niesie za sobą niezliczoną ilość korzyści zdrowotnych. Promieniowanie czerwone dociera do wnętrza ciała człowieka, ogrzewając je, rozszerzając przy tym naczynia krwionośne, poprawiając krążenie i ułatwiając usuwanie zanieczyszczeń z organizmu.

Przyczynia się do obniżenia napięcia i bólu mięśni, leczy kontuzje, stany zapalne, zaburzenia krążenia i działa uspakajająco. Dodatkowo oczyszcza skórę i tkanki podskórne z toksyn oraz wspomaga odchudzanie. Nasza folia Dream Heat jest również przyjazna dla alergików. Jej działanie nie wprawia w ruch powietrza, dzięki czemu nie unoszą się w nim kurz, bakterie i pyłki, co więcej – utrzymuje idealną wilgotność pomieszczenia, dzięki czemu nie wysychają śluzówki, co pozytywnie wpływa na odporność wszystkich osób przebywających w pomieszczeniu. Ogrzewanie podczerwienią – energia życia!

Gdzie można zastosować Dream Heat i jak wygląda montaż? Czy jest trudny?

Montaż jest uwarunkowany tak naprawdę decyzją klienta i jego subiektywnym odczuwaniem komfortu cieplnego.

Możemy zastosować folię zarówno w podłodze, suficie jak i w ścianach, możemy zrobić miks, np. ścian z podłogą.

Jeżeli klient nie jest przekonany do umiejscowienia naszych folii grzewczych, zapraszamy go do domów pokazowych w różnych miejscach Polski, żeby na własnej skórze mógł się przekonać, co jest dla niego najprzyjemniejsze. Pomimo że montaż jest bardzo prosty, do położenia systemu dedykujemy naszych certyfikowanych instalatorów, dzięki którym gwarancja na działanie systemu wynosi 30 lat. Sam montaż wygląda następująco: na przygotowaną powierzchnię (wylewka lub płyta OSB) kładziemy ekran aluminiowy, który odbije ciepło w pożądanym kierunku, następnie układamy maty (ilość metrów kwadratowych maty dobieramy na podstawie charakterystyki energetycznej budynku), wykonujemy połączenia elektryczne, wpinamy się do termostatu i konfigurujemy system. W zależności od podłogi, która będzie w danym pomieszczeniu, robimy albo wylewkę, a następnie układamy płytki, albo bezpośrednio kładziemy na nasze folie grzewcze panele czy podłogę drewnianą. Filmiki z montażu i konfiguracji można zobaczyć na naszym kanale na Youtubie.

Źródło: dreamheat.eu
www.ogrzejswojdomzazero.pl/dream-heat/

TU I TERAZ