Wyśmienite zdjęcia konkursu przeprowadzonego na Instagramie wśród followersów National Geographic

Konto National Geographic na Instagramie obserwuje już 100 milionów osób! W celu uczczenia tego imponującego wyniku został zorganizowany konkurs fotograficzny. Followersi nie zawiedli – foty są fantastyczne.
.get_the_title().

Zasady konkursu były proste – wystarczyło opublikować na swoim koncie fotografię podróżniczą z hashtagiem #natgeo100contest. W przeciągu doby od ogłoszenia The National Geographic Instagram Photography Contest w sieci pojawiło się aż 94 tysiące takich zdjęć.

Wyboru 10 najbardziej niezwykłych dokonali fotografowie i redaktorzy magazynu.

Zwycięzcę nagrody głównej – grand prize winner – wytypowali natomiast obserwujący profil @NatGeo. Wygrało zdjęcie, które zdobyło najwięcej serduszkowych lajków odbiorców.

Zdjęcia finalistów pojawiły się na profilu @NatGeo, co już samo w sobie jest ogromnym wyróżnieniem, bo grono odbiorców jest przecież niemałe. Ponadto zwycięska dziesiątka otrzymała foto-albumy National Geographic podpisane przez ich topowych fotografów. Zwycięzca nagrody głównej Ketan Khambhatta wybierze się ponadto na ufundowane przez organizatorów konkursu fotograficzne safari do Tanzanii.

Przedstawiamy 10 zwycięskich zdjęć i dorzucamy jeszcze pięć, które również zasługują na wyróżnienie.

1. Zwycięzca konkursu @khetankhambhatta

Konkurs wygrało zdjęcie Kettana Khambhatty. Zostało ono wykonane na obszarze chronionym Kenii – Maasai Mara National Reserve. Przedstawia zebry brodzące ostrożnie w wodzie i sprawdzające, czy są tam krokodyle, podczas gdy w tle rzekę dynamicznie pokonują gnu. Fotografów National Geographic zachwycił idealny timing wykonania zdjęcia i jego głębia – pierwszy i drugi plan są tak samo niesamowite.

2. Finalista @adamkieferphoto

Zdjęcie zostało wykonane w Senkwekwe Center w Republice Demokratycznej Konga. Jest to jedyny na świecie ośrodek rehabilitacji goryli górskich.

3. Finalista @shark8matt

Na zdjęciu widać potężnego rekina wielorybiego, pływającego bardzo blisko łódki fotografa.

4. Finalistka @khatia.ni

Zdjęcie przedstawia owieczki spoglądające przez okno samochodu na bazar, na którym odbywa się handel żywym inwentarzem. Fotka została wykonana w mieście Marneuli w Gruzji.

5. Finalista @obryan.wildlife

Zdjęcie przedstawia papugi kakadu poszukujące źródeł wody na pustynnych terenach Zachodniej Australii.

6. Finalistka @sandracattanneoadorno

Zdjęcie wykonane na plaży Ipanema w Rio de Janeiro, kiedy morze było wyjątkowo wzburzone i w odpływie, przez co wiele osób nie zdecydowało się na kąpiel.

7. Finalista @fshaluska

Zdjęcie przedstawia czaplę białą, która na pozór może wydawać się dość spokojna, a nawet flegmatyczna, jednak całkiem nieźle poluje i to – jak widać – nie tylko na małe rybki.

8. Finalistka @goldenfelice

Zdjęcie zostało wykonane na lodowisku w brooklińskim Prospect Park w Nowym Jorku, podczas styczniowego, nietypowo ciepłego jak na tę porę roku dnia.

9. Finalista @franciscop777

Tutaj mamy kombinację trzech następujących po sobie ujęć wykonanych metodą długiego naświetlania. W ten sposób udało się uchwycić całe spektrum letniej burzy przechodzącej nad Wielkim Kanionem Kolorado.

10. Finalistka @sarasteinphotography

Ponownie bohaterami konkursowego zdjęcia są gnu. Tym razem przekraczają rzekę Mara w Tanzanii.

11. Uczestnik konkursu @andremunsgrove

To zdjęcie zostało wykonane na Bahamach.

12. Uczestnik konkursu @amateurphotoclicker

Zdjęcie zostało wykonane w Mumbaju.

13. Uczestnik konkursu @cainedelacy

To zdjęcie zostało zrobione w Indonezji.

14. Uczestnik konkursu @sebastien.nagy

To zdjęcie zostało zrobione w Mediolanie.

15. Uczestnik konkursu @anuroof

To zdjęcie zostało zrobione w Kenii.

Więcej o konkursie można przeczytać tutaj.

Tekst: Kinga Dembińska

TU I TERAZ