Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wyśmienite zdjęcia konkursu przeprowadzonego na Instagramie wśród followersów National Geographic

Konto National Geographic na Instagramie obserwuje już 100 milionów osób! W celu uczczenia tego imponującego wyniku został zorganizowany konkurs fotograficzny. Followersi nie zawiedli – foty są fantastyczne.
.get_the_title().

Zasady konkursu były proste – wystarczyło opublikować na swoim koncie fotografię podróżniczą z hashtagiem #natgeo100contest. W przeciągu doby od ogłoszenia The National Geographic Instagram Photography Contest w sieci pojawiło się aż 94 tysiące takich zdjęć.

Wyboru 10 najbardziej niezwykłych dokonali fotografowie i redaktorzy magazynu.

Zwycięzcę nagrody głównej – grand prize winner – wytypowali natomiast obserwujący profil @NatGeo. Wygrało zdjęcie, które zdobyło najwięcej serduszkowych lajków odbiorców.

Zdjęcia finalistów pojawiły się na profilu @NatGeo, co już samo w sobie jest ogromnym wyróżnieniem, bo grono odbiorców jest przecież niemałe. Ponadto zwycięska dziesiątka otrzymała foto-albumy National Geographic podpisane przez ich topowych fotografów. Zwycięzca nagrody głównej Ketan Khambhatta wybierze się ponadto na ufundowane przez organizatorów konkursu fotograficzne safari do Tanzanii.

Przedstawiamy 10 zwycięskich zdjęć i dorzucamy jeszcze pięć, które również zasługują na wyróżnienie.

1. Zwycięzca konkursu @khetankhambhatta

Konkurs wygrało zdjęcie Kettana Khambhatty. Zostało ono wykonane na obszarze chronionym Kenii – Maasai Mara National Reserve. Przedstawia zebry brodzące ostrożnie w wodzie i sprawdzające, czy są tam krokodyle, podczas gdy w tle rzekę dynamicznie pokonują gnu. Fotografów National Geographic zachwycił idealny timing wykonania zdjęcia i jego głębia – pierwszy i drugi plan są tak samo niesamowite.

2. Finalista @adamkieferphoto

Zdjęcie zostało wykonane w Senkwekwe Center w Republice Demokratycznej Konga. Jest to jedyny na świecie ośrodek rehabilitacji goryli górskich.

3. Finalista @shark8matt

Na zdjęciu widać potężnego rekina wielorybiego, pływającego bardzo blisko łódki fotografa.

4. Finalistka @khatia.ni

Zdjęcie przedstawia owieczki spoglądające przez okno samochodu na bazar, na którym odbywa się handel żywym inwentarzem. Fotka została wykonana w mieście Marneuli w Gruzji.

5. Finalista @obryan.wildlife

Zdjęcie przedstawia papugi kakadu poszukujące źródeł wody na pustynnych terenach Zachodniej Australii.

6. Finalistka @sandracattanneoadorno

Zdjęcie wykonane na plaży Ipanema w Rio de Janeiro, kiedy morze było wyjątkowo wzburzone i w odpływie, przez co wiele osób nie zdecydowało się na kąpiel.

7. Finalista @fshaluska

Zdjęcie przedstawia czaplę białą, która na pozór może wydawać się dość spokojna, a nawet flegmatyczna, jednak całkiem nieźle poluje i to – jak widać – nie tylko na małe rybki.

8. Finalistka @goldenfelice

Zdjęcie zostało wykonane na lodowisku w brooklińskim Prospect Park w Nowym Jorku, podczas styczniowego, nietypowo ciepłego jak na tę porę roku dnia.

9. Finalista @franciscop777

Tutaj mamy kombinację trzech następujących po sobie ujęć wykonanych metodą długiego naświetlania. W ten sposób udało się uchwycić całe spektrum letniej burzy przechodzącej nad Wielkim Kanionem Kolorado.

10. Finalistka @sarasteinphotography

Ponownie bohaterami konkursowego zdjęcia są gnu. Tym razem przekraczają rzekę Mara w Tanzanii.

11. Uczestnik konkursu @andremunsgrove

To zdjęcie zostało wykonane na Bahamach.

12. Uczestnik konkursu @amateurphotoclicker

Zdjęcie zostało wykonane w Mumbaju.

13. Uczestnik konkursu @cainedelacy

To zdjęcie zostało zrobione w Indonezji.

14. Uczestnik konkursu @sebastien.nagy

To zdjęcie zostało zrobione w Mediolanie.

15. Uczestnik konkursu @anuroof

To zdjęcie zostało zrobione w Kenii.

Więcej o konkursie można przeczytać tutaj.

Tekst: Kinga Dembińska

TU I TERAZ