Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

YouTube usunął Lofi Girl. Potem za to przeprosił

Streamy już wróciły na stronę, a serwis przyznał się do błędu.
.get_the_title().

Z pewnością kiedyś w internecie natknęliście się na Lofi Girl. Ten stream muzyczny, w ramach którego możecie usłyszeć relaksujący lo-fi hip-hop, trwał nieustannie przez niemal dwa lata. Towarzyszyła mu charakterystyczna ilustracja przedstawiająca dziewczynkę, która notuje coś ze słuchawkami na uszach – swego czasu była to dosyć popularna templatka do memów.

Kanał subskrybowało aż 10 mln osób, a oba dostępne na nim streamy – o nazwie 'beats to relax/study to’ oraz 'beats to chill/sleep to’ – miały łącznie aż 800 mln wyświetleń i mogły się pochwalić 21 tys. godzin odtwarzania.

Aż do niedzieli, kiedy zostały usunięte przez YouTube.

Dlaczego widea zostały usunięte? Chodziło o kwestię potencjalnego złamania praw autorskich. YouTube otrzymał takie zgłoszenie, a więc postanowił zareagować, kasując filmiki. Okazuje się, że niesłusznie, bo koniec końców doniesienie o łamaniu praw autorskich było nieprawdziwe.

Streamy z Lofi Girl nie złamały regulaminu YouTube’a.

Serwis przeprosił za pomyłkę, a widea wróciły już na stronę, niemniej przez chwilę zniknięcie filmików naprawdę zmroziło krew w żyłach ich fanów, zwłaszcza że dla wielu osób Lofi Girl jest integralną częścią kultury YouTube’a.

Tekst: NS

TU I TERAZ