Akcja Dżok – zaadoptuj psa z etykiety napoju!

Jedna z najbardziej obleganych krakowskich miejscówek, Forum Przestrzenie oraz Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami wystartowało z projektem Dżok. Cel? Dobrać bezpańskie psy w parę z nowym właścicielem.
.get_the_title().

Projekt Dżok ma na celu dosłowne wypromowanie bezdomnych piesków, które czekają na swojego nowego właściciela. Brakującym ogniwem w kolaboracji Forum i TOZ był Vigo Kombucha, producent herbacianego napoju o zdrowotnych właściwościach.

Cała trójka stworzyła serię napojów z etykietami, na których widnieją pyszczki psiaków szukających nowego domu.

Napój do kupienia jest w Forum Przestrzenie. Podczas jego spożywania możesz sie zastanowić, czy to przypadkiem nie ty potrzebujesz pieska w swoim życiu? A może ktoś ze znajomych mówi o kupieniu psa? Po co kupować skoro można adoptować!

Nazwa akcji nie jest przypadkowa, bo wiąże się ze słynnym krakowskim psem, Dżokiem, którego pomnik stoi nad Wisłą niedaleko mostu Grunwaldzkiego. Dżok to nasz polski Hachiko, który czekał na swojego pana w okolicach ronda Grunwaldzkiego każdego dnia, kiedy ten wracał z pracy.

Kiedy właściciel nagle umarł, Dżok, jak się zapewne domyślacie, czekał na niego w tym samym miejscu codziennie przez ponad rok.

Smutna historia, która jednak ma szczęśliwe zakończenie w postaci projektu Dżok!

Gazeta Krakowska

Tekst: Malwa Wawrzynek

TU I TERAZ