Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Zdjęcia w stylu filmowych kadrów, które pokazują, jak wygląda życie współczesnych nastolatków

To nie kolejny profil Instagirls, ale projekt fotograficzny, który ma zachęcać dziewczyny do otwartego rozmawiania o seksie i emocjach. Zobaczcie zdjęcia Sary Bahbah, które opowiadają jej własną historię.
.get_the_title().

Sarah Bahbah, fotografka palestyńskiego pochodzenia, która dorastała w Australii, a obecnie mieszka w Los Angeles, opowiada historie swojego pokolenia za pomocą zdjęć. Przeglądając jej konto na Instagramie, nie zobaczymy typowych fotografii Instagirls, ale poczujemy się tak, jakbyśmy oglądali zagraniczny film o nastolatkach. Można powiedzieć, że cała jej koncepcja na zdjęciową narrację jest hołdem złożonym kinematografii – w końcu każde zdjęcie wygląda jak filmowy kadr z dopisanymi dialogami.

Wszystkie zaaranżowane przez fotografkę sceny są seksowne i nastrojowe, a wypowiedzi bohaterów zdjęć często przewrotne i rozładowujące napięcie.

Na zdjęciach widzimy młode dziewczyny, czasem są w prowokujących pozach, a czasem z wielka pizzą i kilkunastoma hamburgerami.

Z ich wypowiedzi możemy wnioskować, że mają całkiem przyziemne pragnienia – jedzenie, ciuchy, impreza i seks. Jednak tak naprawdę zdjęcia pokazują codziennie rozterki amerykańskich nastolatków, czyli pierwsze miłości, zbliżenia, złamane serca i wewnętrzne konflikty, które są naturalnym etapem okresu dojrzewania. Wszystkie wypowiedzi brzmią bardzo prawdziwe i mamy wrażenie, że można byłoby je usłyszeć od niejednej nastolatki. – Chcę być prawdziwa w wyrażaniu moich emocji i uczuć. Myśli i pragnień – mówi Sarah. Wydaje się, że ta koncepcja jet całkiem przekonująca – na Instagramie śledzi ją już ponad 400 tys. osób.
 

Otwartość, z jaką Sarah wyraża się o życiu erotycznym i emocjonalnym wynika jest reakcją na historię rodzinną twórczyni.

Jasność i zrozumiałość w moim przekazie jest bardzo ważna. Jestem Palestynką, byłam represjonowana i tłumiona w okresie dorastania. W mojej rodzinie kobiety nie miały nigdy prawa głosu – jeśli miały jakiś problem, nie mogły o nim głośno mówić. W pewnym momencie zaczęłam sobie zdawać sprawę, że tak nie powinno być, bo są rzeczy i ludzie, na których po prostu mi zależy. Chciałabym, żeby mój przekaz był transparentny, prawdziwy i uczciwy. Mam nadzieję, że zachęci to wiele kobiet do przyjęcia podobnego podejścia – opowiada autorka.

Więcej zdjęć zobaczycie na jej profilu na Instagramie.

 

 

 

When it’s St. Patrick’s Day and Friday.

Post udostępniony przez Sarah Bahbah (@sarahbahbah)

#ThisIsNotForYou part II, written, shot and directed by me, featuring @dylansprouse.

Post udostępniony przez Sarah Bahbah (@sarahbahbah)

 

Festive mood @kebabsayed

Post udostępniony przez Sarah Bahbah (@sarahbahbah)

Źródło: dazeddigital
Autor: AR

TU I TERAZ