Zdjęcia z Islandii, które sprawią, że nie będziesz przekładać wycieczki do tego kraju na kolejny rok

Paulina Jarzembska, fotografka, która głównie kojarzona jest ze zdjęciami modowymi i ślubnymi, wybrała się na Islandię w celu stworzenia fotograficznego projektu.
.get_the_title().

Islandia prezentuje się miejscami jak planeta, dlatego nie dziwi, że zwiedzenie tego kraju jest marzeniem wielu ludzi. Niektórym udaje się je spełnić. Jedną z takich osób jest fotografka z Trójmiasta, Paulina Jarzembska. Sfotografowanie tego konkretnego kawałka Ziemi, było jej artystyczną ambicją, którą w końcu spełniła. Dzięki temu możemy teraz zobaczyć Islandię jej oczami.

Islandia – kraina lodu i goblinów. Przypadkowe fotografie w przypadkowych miejscach. Wszystko ma tu charakter spontaniczny. Począwszy od decyzji o wyjeździe, a kończywszy na noclegu w samochodzie czy u przypadkowo poznanego Polaka na lotnisku w Keflaviku. Przywitało nas słońce, a pożegnał nas sztorm i deszcz. Islandia to miejsce niezwykłe, nieprzewidywalne i wciągające. Z minuty na minutę pogoda potrafi zmienić się diametralnie. Jedziesz autem, za oknami szaleje burza śnieżna, a pięć kilometrów dalej słońce zachodzi w barwach jakich twoje oczy nigdy nie doświadczyły. Z jednej strony jesteś zdziwiony, a z drugiej myślisz, że widziałeś już tutaj takie rzeczy, że to jak to słońce tu zachodzi ma sens. A kiedy słońce już zaśnie gwiazdy wypełniają po brzegi całą płachtę nieba. Widziałam tu więcej koni niż ludzi. Przemierzając setki kilometrów, setki kilometrów natury w czystej postaci, niezaśmieconej, niczym niezagraconej przestrzeni twoimi towarzyszami są konie. Są wszędzie. Lgną do ciebie kiedy się zbliżysz. Łakną uwagi. Wypełniają perfekcyjnie te krajobrazy, gdzie nic łączy się ze wszystkim – mówi o Islandii i swym projekcie sama artystka. Zobaczcie jej zdjęcia.

Tekst: AN

TU I TERAZ