Znamy pierwsze szczegóły dotyczące polskiego serialu Netflixa. Obsada i fabuła zaskakują

Serial realizowany jest w języku polskim i opowiadać będzie alternatywną historię Polski, w której ZSRR nigdy się nie rozpadł. Pojawiły się w końcu nazwiska polskiej obsady, choć nie znamy jeszcze tytułu tej produkcji.
.get_the_title().

Na ten serial czekamy od dawna, a i tak pierwsze wzmianki pojawiły się szybciej niż przewidywał to sam CEO Netflixa, Reed Hastings. Jeszcze we wrześniu 2016, gdy przyjechał do Polski na oficjalną inaugurację Netflixa, zapowiadał, że na polską produkcję dla platformy przyjdzie nam poczekać aż do 2020 roku.

Tymczasem dzisiaj Filmstart i Wirtualna Polska potwierdzają, że ruszają zdjęcia do serialu.

W jego obsadzie zobaczymy, m.in. Michalinę Olszańską, Macieja Musiała, Andrzeja Chyrę, Zofię Wichłacz, Roberta Więckiewicza i Patrycję Wolny.

Powstanie osiem odcinków. Serial będzie thrillerem opowiadającym alternatywną historię Polski. Agnieszka Holland i Kasia Adamik z sukcesem zrealizowały już „Ekipę”, do dzisiaj wysoko ocenianą produkcję z nurtu political fiction. Tym razem jednak reżyserki sięgną po wątki thrillera szpiegowskiego.

Jak zapowiada Netflix, akcja serialu rozpoczyna się w 2002 roku, 20 lat po straszliwym ataku terrorystycznym z 1982 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju – i całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. Za produkcję odpowiadać będą firmy The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company. Producentami wykonawczymi serialu zostaną Frank Marshall („Jurassic World”, „Jason Bourne”) i Robert Zotnowski („House of Cards”) ze studia produkcyjnego The Kennedy/Marshall Company, a także polski producent Andrzej Besztak (House Media) oraz Joshua Long, Maciej Musiał i Agnieszka Holland.

Premiera zapowiadana jest na 2018. Zdjęcia powstawać będą w Polsce.

Tekst: MM

TU I TERAZ