Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Zobacz najlepsze zdjęcia stolicy na finale wystawy #WawaInstaFriendly podczas Nocy Muzeów

Już 19 maja Noc Muzeów w Warszawie! W tym roku do wystawców dołączy także Plac Bankowy 1, na którego dziedzińcu będzie można zobaczyć finał wystawy #WawaInstaFriendly, a także posłuchać nostalgicznych opowieści stołecznego przewodnika.
.get_the_title().

Jak pokazały wyniki konkursu #WawaInstaFriendly, który organizowaliśmy wspólnie z Placem Bankowym 1 i marką HTC niekwestionowanym liderem i najbardziej instagramowym miejscem w Warszawie jest Pałac Kultury i Nauki. To zresztą zdjęcie tego budynku wykonane przez Erika Witsoe zdobyło główną nagrodę w konkursie, pokonując ponad 1000 fotografii zgłoszonych przez twórców. Dlaczego zwycięzca wybrał akurat ten obiekt?

Mieszkam w Warszawie dopiero od 4 miesięcy, wiec Pałac Kultury i Nauki jest dla mnie ważnym punktem orientacyjnym. Zecydowanie wyróżnia się wśród nowych budynków i dominuje nad miastem. Widać go praktycznie z każdego miejsca w Warszawie, nawet w tramwaju, gdzie np. odbija się w szybach, co uwieczniłem na swoim zdjęciu. Podoba mi się też to, że Pałac wzbudza tyle kontrowersji, dla jednych jest symbolem stolicy, inni chcą go zburzyć, to świetny materiał dla fotografa – komentuje Erik Witsoe.

Zaraz za Pałacem Kultury i Nauki uplasowały się wielkomiejskie tereny z biurowcami na pierwszym planie. Okazuje się, że wcale nie muszą one szpecić linii miasta, a wręcz przeciwnie – cechuje je niezwykły instagramowy potencjał. Architektura i umiejętność wpasowania się w tkankę miejską takich biurowców i wieżowców jak: Trade Tower, Cosmopolitan, Warsaw Spire czy Q22 również zachwyciła dużą cześć fotografów.

@czarnobialawawa
@danielremian

Na zdjęciach nie zabrakło – też dynamicznego rejonu śródmieścia, gdzie nowe, płynne formy mieszają się ze starszą, okrzepłą już strukturą. Na fotografiach królowały rejony Nowego Świata, Krakowskiego Przedmieścia, Placu Bankowego, dworców oraz stacji metra. Mnogość spojrzeń na Warszawę pokazała, że stolica bezsprzecznie jest piękna i inspirująca!

Ekspozycję „#WawaInstaFriendly” można oglądać do soboty, 19 maja. Wystawę gości Plac Bankowy 1 – kameralny biurowiec, miejsce unikatowe w skali miasta. Prace zostaną wystawione na dziedzińcu, którego obecny wygląd zaprojektował Allan Starski, wybitny polski scenograf filmowy, laureat Oscara za scenografię do Listy Schindlera Stevena Spielberga.

Obfitujący w różne atrakcje (pokaz zabytkowych wozów strażackich, nostalgiczne opowieści miejskiego przewodnika) finał wystawy odbędzie się 19 maja, podczas warszawskiej Nocy Muzeów. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

TU I TERAZ