Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Zrób coś fajnego dla seniorów! Ufunduj jeden dzień wakacji lub wyślij pocztówkę z festiwalu Up To Date

Lato to ulubiona pora roku większości młodych ludzi. Ciepła, sprzyjająca celebrowaniu życia i emanująca pozytywnymi wibracjami. Teraz masz szansę sprawić, żeby osobom starszym również udzielił się ten przyjemny klimat!
.get_the_title().

„Wiek to tylko liczba” – mówimy, myśląc o starości. Ciężko nam sobie wyobrazić, żebyśmy mogli w dojrzałym wieku zmienić się diametralnie – wytracić gdzieś po drodze ciekawość świata i apetyt na życie.

Oczyma wyobraźni widzimy siebie jako modne, energiczne babcie i nieco hipsterskich dziadków, trzymających rękę na pulsie tego, co się wokół dzieje.

Często jednak rzeczywistość wygląda inaczej – po tych kilku dekadach życia ciało opada z sił, a i umysł potrafi płatać figle. Nawet jeśli jesteśmy w niezłej formie, to i tak czujemy się, jakbyśmy byli kilka kroków za światem – trochę zagubieni albo wykluczeni. Nie chcemy jednak zasypać was smutnymi faktami, statystykami czy historiami. Można zrobić coś dobrego i bardzo pozytywnego, więc przejdźmy do rzeczy!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Stowarzyszenie mbU (@mali.bracia.ubogich)

Organizatorem pierwszej akcji jest festiwal Up To Date, którego dziesiąta edycja odbędzie się w dniach 5-8 września w Białymstoku. Osoby 50+ mogą wziąć udział w tym wydarzeniu za darmo, więc możesz obiecać babci czy dziadkowi, że podwieziesz ich tego dnia na działkę, a tymczasem zrobić niespodziankę i wylądować na jednej z najgorętszej imprez roku!

Jeśli jednak obawiasz się, że to za dużo wrażeń jak na jeden raz, to skorzystaj z akcji „Wyślij pocztówkę do Babci”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Up To Date Festival 5–8.09.19 (@uptodatefestival)

Up To Date daje ci możliwość podzielenia się wrażeniami z festiwalu z bliskimi, którzy nie wzięli w nim udziału. Tak, wiemy, dzięki naszym smartfonom możemy to zrobić sami, wysyłając setkę fot lub nawet robiąc livestreaming. Mamy jednak poczucie, że wasze babcie bardziej ucieszyłaby napisana odręcznie pocztówka. „Będzie ona sympatycznym drobiazgiem, który zostanie włożony za szybę meblościanki, w ramę lustra czy postawiony na komodzie, a jeśli zobaczymy ją w odwiedzinach u ów adresata, będzie cieszyć za każdym razem i przypominać o mile spędzonym czasie” – czytamy na stronie akcji.

Up To Date darmowo zapewni wam wszystkie materiały – kartki, długopisy, znaczki i samą skrzynkę na listy. Wy musicie jedynie mieć adres osoby, do której ją wyślecie i wenę twórczą!

Choć akcja nosi nazwę „Wyślij pocztówkę do Babci”, kartkę można wysłać też komuś innemu – zapewniają organizatorzy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Up To Date Festival 5–8.09.19 (@uptodatefestival)

Musimy też wspomnieć, że w tym roku w ramach tej akcji powstał w Białymstoku przepiękny i wzruszający mural, którego bohaterką jest 90-letnia Babcia Eugenia! Kulisy tego przedsięwzięcia możecie zobaczyć tutaj.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Stowarzyszenie mbU (@mali.bracia.ubogich)

Drugą akcję, dzięki której możemy zrobić coś super dla seniorów, prowadzi dobrze znane ze swojego dobrego serca i prężnych działań Stowarzyszenie mali bracia Ubogich.

Jego samotni, starsi podopieczni zazwyczaj nie snują planów o dalekich, długich podróżach, z których zdjęcia będą się świetnie prezentować na Instagramie.

Bardzo chętnie za to wyrwaliby się ze swoich dusznych czterech ścian – do ludzi i na łono przyrody, choć na krótką wycieczkę.

Wpłacając kwotę 45 złotych na konto stowarzyszenia, ufundujecie starszej osobie jednodniową wycieczkę za miasto. Być może pierwszą, jaką będą mieli okazję odbyć od wielu, wielu lat. „Jedziemy wspólnie z naszymi podopiecznymi do lasu, pasieki, ogrodu lub w inne ciekawe miejsca, gdzie czekają na nich: czyste powietrze, kojąca zieleń i życzliwi ludzie” – czytamy na stronie stowarzyszenia. – „Kwota 45 zł uwzględnia transport, nocleg, posiłki, napoje, drobne atrakcje na miejscu wycieczki, ubezpieczenie, opiekę pielęgniarską i stałe wsparcie naszych wolontariuszy.”

Wpłat można dokonywać tutaj.

Gorąco zachęcamy do udziału w tych akcjach! Można stać się trochę lepszym człowiekiem tak małym kosztem – taka okazja nie zdarza się co dzień.

Zdjęcie główne: Up To Date Festival
Tekst: Kinga Dembińska

TU I TERAZ