Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

67 proc. wegan doświadcza poprawy sprawności seksualnej po odstawieniu produktów pochodzenia zwierzęcego

Okazuje się, że dieta może wpływać na życie w sypialni! To kolejny doskonały powód, aby porzucić produkty pochodzenia zwierzęcego i postawić na wegańskie jedzenie.
.get_the_title().

Aż 67 proc. wegan twierdzi, że po odstawieniu produktów pochodzenia zwierzęcego doświadczyło zauważalnego wzrostu sprawności seksualnej i odczuwania przyjemności. Dane te pochodzą z ankiety przeprowadzonej wśród 5 tys. użytkowników aplikacji randkowej Veggly, przeznaczonej dla wegetarian i wegan. Wyniki dowiodły, że w szczególności mężczyźni najczęściej zauważali tę różnicę.

Poprawę sprawności seksualnej zgłosiło 71 proc. ankietowanych mężczyzn i 59 proc. kobiet.

To ekscytująca wiadomość dla wegan i każdego, kto rozważa przejście na dietę wegańską! W dodatku to kolejny dobry powód zachęcający do rezygnacji z produktów pochodzenia zwierzęcego i wybierania wegańskiej żywności – powiedział Alex Felipelli, założyciel Veggly.

Niedawno również Pamela Anderson zaczęła promować na swoim Twitterze dietę roślinną jako tę, która wspomaga sprawność seksualną.

„Weganie to lepsi kochankowie. Cholesterol zawarty w mięsie, jajach i nabiale powoduje twardnienie tętnic i spowalnia przepływ krwi do wszystkich narządów. Możecie poprawić ogólny stan zdrowia i zwiększyć swoje możliwości w sypialni, przechodząc na weganizm” – nawołuje Anderson.

Eksperci dodają, że nadmierne jedzenie mięsa jest powiązane z chorobami serca, cukrzycą, udarami i otyłością, które są głównymi przyczynami zaburzeń erekcji.

Przejście na weganizm może pomóc mężczyznom w każdym wieku w zwiększeniu sprawności seksualnej i jednocześnie zmniejszeniu ryzyka raka prostaty.

źródło: unsplash

Kwestia erekcji została poruszona również w popularnym dokumencie „The Game Changers”, ukazującym sportowców, którzy porzucili jedzenie mięso.

W dokumencie urolog dr Aaron Spitz nadzorował eksperyment, w którym trzech mężczyzn nosiło specjalne urządzenie do monitorowania długości i obwodu prącia przez całą noc – najpierw po zjedzeniu posiłku mięsnego, a następnie po spożyciu posiłku roślinnego. Eksperyment wykazał, że po zjedzeniu posiłku bezmięsnego erekcja badanych trwała dłużej.

Tekst: Marta Mankiewicz

ZDROWIE