67 proc. wegan doświadcza poprawy sprawności seksualnej po odstawieniu produktów pochodzenia zwierzęcego

Okazuje się, że dieta może wpływać na życie w sypialni! To kolejny doskonały powód, aby porzucić produkty pochodzenia zwierzęcego i postawić na wegańskie jedzenie.
.get_the_title().

Aż 67 proc. wegan twierdzi, że po odstawieniu produktów pochodzenia zwierzęcego doświadczyło zauważalnego wzrostu sprawności seksualnej i odczuwania przyjemności. Dane te pochodzą z ankiety przeprowadzonej wśród 5 tys. użytkowników aplikacji randkowej Veggly, przeznaczonej dla wegetarian i wegan. Wyniki dowiodły, że w szczególności mężczyźni najczęściej zauważali tę różnicę.

Poprawę sprawności seksualnej zgłosiło 71 proc. ankietowanych mężczyzn i 59 proc. kobiet.

To ekscytująca wiadomość dla wegan i każdego, kto rozważa przejście na dietę wegańską! W dodatku to kolejny dobry powód zachęcający do rezygnacji z produktów pochodzenia zwierzęcego i wybierania wegańskiej żywności – powiedział Alex Felipelli, założyciel Veggly.

Niedawno również Pamela Anderson zaczęła promować na swoim Twitterze dietę roślinną jako tę, która wspomaga sprawność seksualną.

“Weganie to lepsi kochankowie. Cholesterol zawarty w mięsie, jajach i nabiale powoduje twardnienie tętnic i spowalnia przepływ krwi do wszystkich narządów. Możecie poprawić ogólny stan zdrowia i zwiększyć swoje możliwości w sypialni, przechodząc na weganizm” – nawołuje Anderson.

Eksperci dodają, że nadmierne jedzenie mięsa jest powiązane z chorobami serca, cukrzycą, udarami i otyłością, które są głównymi przyczynami zaburzeń erekcji.

Przejście na weganizm może pomóc mężczyznom w każdym wieku w zwiększeniu sprawności seksualnej i jednocześnie zmniejszeniu ryzyka raka prostaty.

źródło: unsplash

Kwestia erekcji została poruszona również w popularnym dokumencie “The Game Changers”, ukazującym sportowców, którzy porzucili jedzenie mięso.

W dokumencie urolog dr Aaron Spitz nadzorował eksperyment, w którym trzech mężczyzn nosiło specjalne urządzenie do monitorowania długości i obwodu prącia przez całą noc – najpierw po zjedzeniu posiłku mięsnego, a następnie po spożyciu posiłku roślinnego. Eksperyment wykazał, że po zjedzeniu posiłku bezmięsnego erekcja badanych trwała dłużej.

Tekst: Marta Mankiewicz

ZDROWIE