Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Aby zwizualizować idealne życie, należy odpowiedzieć na te pytania

Z wyjątkowej metody wizualizacji korzystała m.in. Oprah czy Michael Phelps.
.get_the_title().

Rainer Strack, dyrektor i starszy partner w Boston Consulting Group, wraz z Susanne Dyrchs i Allison Bailey stworzył 7-etapowy plan, który może nam pomóc w zaplanowaniu swojego życia.

Każdy etap to pytanie, na które musimy odpowiedzieć, by stworzyć wizualizację przyszłości.

Musimy więc przemyśleć, jak zdefiniowalibyśmy swoje idealne życie, jaki jest nasz cel życiowy i wizja życia, jak oceniamy nasze dotychczasowe doświadczenie zawodowe i czego możemy się z nich nauczyć, jak moglibyśmy udoskonalić nasze portfolio oraz w jaki sposób możemy doprowadzić do skutecznych zmian w życiu.

młodzi ludzie/fot. Le Minh, pexels.com
fot. Le Minh, pexels.com

Tworząc nasze wizualizacje, musimy mieć w pamięci przede wszystkim najważniejsze dla nas kwestie. Dzięki temu z większym prawdopodobieństwem wpłyniemy na podejmowane przez nas decyzje – mówi Strack. Wizualizacja może polegać na przykład na wyobrażaniu sobie kilku celów do zrealizowania i wyznaczeniu sobie elastycznego terminu ich wykonania.

Nie musisz do końca rozumieć tego procesu, ale musisz poznać kierunek swoich działań – wyjaśnia ekspert.

Należy również pamiętać, że wizje nie mogą być statyczne. Wizualizacje powinny brać pod uwagę zmiany zachodzące w naszym życiu. – Musimy być otwarci na nieoczekiwane zdarzenia i możliwości, które pojawiają się na naszej drodze – podsumowuje Strack.

Zdjęcie główne: Julian Jagtenberg/Pexels.com
Tekst: OP

ZDROWIE