Amazon uruchamia aptekę online. Dostępne będą w niej nawet leki na receptę

Przedsiębiorstwo Jeffa Bezosa jest na dobrej drodze do tego, by zdominować również branżę farmaceutyczną.
.get_the_title().

Amazon ponownie wstrząsnął amerykańskim rynkiem – tym razem w ramach branży farmaceutycznej. Firma Jeffa Bezosa uruchomiła autorską aptekę internetową o nazwie Amazon Pharmacy, która według ekspertów w dobie pandemii jest wręcz skazana na sukces. W jej asortymencie znajdą się wszystkie podstawowe i popularne leki, w tym te dostępne tylko na receptę. Bez problemu będzie można zaopatrzyć się więc m.in. w takie produkty medyczne jak insulina, kremy steroidowe, metformina, sumatryptan, przepisane tabletki, witaminy, suplementy czy choćby sprzęt do inhalacji dla astmatyków.

Jak podaje „New York Post” apteka nie będzie sprzedawać opioidów ani leków szczególnie narażonych na próby wyłudzeń i kradzieży. Z asortymentu wyłączone będą produkty znajdujące się w wykazie Schedule II, z którym możecie zapoznać się tutaj.

fot. chemistanddruggist.co.uk

Na zniżki, a także darmową przesyłkę pod drzwi (!) będą mogły liczyć osoby mające wykupiony dostęp do Amazon Prime. Materializuje się więc powoli dawne stanowisko spółki, że pod szyldem Amazon będzie można w przyszłości zaopatrzyć się online we… wszystko. Firma ma już spore doświadczenie w sektorze medycznym, gdyż dwa lata temu za 753 mln dolarów wykupiła startup Pill Pack, prężnie działającą dziś aptekę internetową, która nadal ma funkcjonować jako odrębny serwis, tyle że nieco mniej masowy i ukierunkowany na osoby z przewlekłymi schorzeniami. Duża część jego infrastruktury została zresztą wykorzystana przy bieżącym projekcie. W związku z ogłoszeniem otwarcia Amazon Pharmacy bardzo silne giełdowe tąpnięcie zaobserwowano u konkurencji. Akcje Rite Aid Down spadły aż o 12,4 proc., Walgreens Down o 8,8 proc., zaś CVS Health Down o 7,5 proc.

Podmiot, obok ulg finansowych, oferuje też wiele dodatkowych udogodnień, jak choćby możliwość rozmowy z farmaceutami dostępnymi 24/7.

Póki co będzie działał na terenie 45 stanów, jednak w przyszłości planowana jest dalsza ekspansja.

Tekst: WM
Źródło zdjęcia głównego: marketwatch.com

ZDROWIE