Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Heart Vest – kamizelka do masażu serca, która powinna znaleźć się w każdej apteczce

Masaż serca wykonany poprawnie w ciągu 6 minut od wystąpienia u kogoś zawału aż trzykrotnie zwiększa szanse na przeżycie. Tymczasem natychmiastową pomoc otrzymuje tylko 1 na 10 potrzebujących. Czas to zmienić.
.get_the_title().

W ciągu tych 6 minut pewnie nie zjawi się pogotowie. Tu każda sekunda jest na wagę złota, więc googlowanie, ile oddechów i uciśnięć należy wykonać czy jak prawidłowo ułożyć ręce, może zawałowca kosztować życie.

Może być też tak, że będąc świadkiem takiego zdarzenia, sparaliżuje nas strach, bo przecież dużo słyszy się o tym, że nieprawidłową resuscytacją można jeszcze bardziej zaszkodzić.

Każdy projekt, który sprawi, że w danym momencie będziemy mogli szybko i skutecznie podjąć działanie, jest więc na wagę złota.

za tuvie.com

Takim projektem jest Heart Vest. To zajmująca niewiele miejsca – bo można ją zwinąć w rulon – kamizelka, która, gdy zajdzie taka potrzeba, przeprowadzi jej użytkownika przez cały proces wykonania masażu serca na osobie z zawałem.

Według pomysłodawców – Kanga Yejina i Kima Seyeona – nawet jeśli mamy naprawdę nikłe pojęcie o resuscytacji, to dzięki Heart Vest zdołamy ją wykonać poprawnie.

za tuvie.com

Kamizelkę nakłada się na osobę, która ma zawał serca. Pociągnięcie za specjalne troczki sprawia, że przedmiot wypełnia się powietrzem. Przybrany w ten sposób kształt pomoże udrożnić drogi oddechowe poszkodowanego poprzez odchylenie jego głowy do tyłu. Spowoduje to również uruchomienie kamizelki, która będzie gotowa do pracy.

za tuvie.com

Teraz wystarczy obserwować kontrolki świetlne. Jedna z nich będzie wyznaczała tempo i ilość powtórzeń uciśnięć wykonywanego masażu serca, migając.

Jeśli będziemy naciskać za mocno, o co często obawiamy się na myśl o resuscytacji, natychmiast dostaniemy taki komunikat świetlny.

Na kamizelce jest również oznaczone miejsce, w którym należy ułożyć ręce na poszkodowanym.

IDSA.org

Kamizelka to zupełnie nowy projekt, także jeszcze trzeba poczekać na pojawienie się jej w regularnej sprzedaży.

Zdjęcie główne: via Tuvie.com
Tekst: KD

ZDROWIE