Ten rodzaj introwertyzmu to najrzadszy typ osobowości. Sprawdź, czy jesteś INFJ

Masz wrażenie, że jesteś pełen lub pełna sprzeczności i nigdzie do końca nie pasujesz? Być może należysz do 1 proc. populacji o najrzadszym typie osobowości zwanym INFJ.
.get_the_title().

Według wskaźnika Myers-Briggs oraz innych współczesnych testów, INFJ występuje najrzadziej spośród 16 wyodrębnionych typów ludzkiej osobowości. Człowiek INFJ, czyli Introwertyk Intuicyjny Uczuciowiec Osądzający, posiada zestaw cech, które na pozór wzajemnie się wykluczają. Jeśli często czujesz się dwiema osobami w jednym ciele, to zanim odwiedzisz egzorcystę, sprawdź, czy nie jesteś INFJ.

1. Jesteś ekstrawertycznym introwertykiem

Jako introwertyk pragniesz samotności. Jednocześnie masz rozpaczliwą potrzebę przebywania wśród ludzi i prowadzenia z nimi głębokich konwersacji. INFJ są często postrzegani jako osoby enigmatyczne i zaciekle strzegące swojej prywatności, ale również ciepłe i przyjazne w stosunku do innych.

Tak naprawdę kochasz ludzi, ale ich dłuższe towarzystwo sprawia, że twój poziom energii spada. Potrzebujesz dużo czasu w samotności, aby spokojnie przetworzyć to, czego doświadczyłeś w towarzystwie innych i doładować baterie.

2. Przepełniają cię emocje, których nie widać na zewnątrz

Paradoksalnie, im silniejsze przeżywasz emocje, tym na zewnątrz wydajesz się spokojniejszy. INFJ-ty uważają, że z uczuciami radzić sobie trzeba bez udziału czy nawet wiedzy innych. Na domiar złego posiadasz supermoc absorbowania emocji z otoczenia. Ta niebezpieczna kumulacja nigdy nie znajduje ujścia. Dobrze wiesz, że to niezdrowe, ale ciężko jest walczyć z własną osobowością.

3. Twój umysł jest w jednakowym stopniu analityczny i kreatywny

Ponieważ INFJ mają obsesję na punkcie doświadczania człowieka, często są pisarzami, artystami lub w inny sposób kreatywnie wyrażają siebie. Równie silne są jednak ich zapędy naukowe i strategiczne. U INFJ niezwykle rozwinięta intuicja spotyka się więc z analitycznym myśleniem. Są wnikliwi i myślą logicznie, ale z łatwością przychodzi im eksperymentowanie z nowymi pomysłami. Jeśli rozwijasz się w ścisłym zawodzie, pamiętaj, że do szczęścia jest ci niezbędna również kreatywna ekspansja.

4. Jesteś optymistycznym pesymistą lub odwrotnie

Jeśli czasami zastanawiasz się, czy nie jesteś paranoikiem, bo masz wrażenie, że widzisz i rozumiesz więcej niż inni, to odpowiedź brzmi: Nie! Jesteś zwyczajnym INFJ-em.

Łatwo przychodzi ci rozszyfrowywanie ludzi, często jesteś na wstępie świadomy ich intencji. Zazwyczaj dokładasz wszelkich starań, by widzieć w ludziach to, co najlepsze. Jeśli twoja wiara w innych zostanie złamana, szybko stajesz się cynikiem. Zło w innych przepełnia cię nieopanowaną złością i zwątpieniem.

5. Walczysz o innych, ale nie o siebie

Spośród wszystkich typów osobowości właśnie ty masz największe szanse zrobić coś ważnego dla ludzkości, stworzyć ruch społeczny, wywołać kulturową zmianę. Altruizm jest w twoim DNA. Zaciekle walczysz o prawa innych, przeciwstawiasz się niesprawiedliwości. Smutnym paradoksem jest natomiast to, że zupełnie nie potrafisz walczyć o siebie. Bywasz bohaterem innych, ale kiedy sytuacja tego wymaga, brakuje ci odwagi, by stanąć we własnej obronie.

Tekst: AvdB

ZDROWIE