Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Inseminacja może być przyjemna

Inseminacja jest jedną z metod leczenia niepłodności. Do tej pory kojarzyła się z mało intymnymi gabinetami ginekologicznymi, ale dzięki projektowi Kamili Rudnickiej może się to zmienić. Projektantka postanowiła dodać do całego procesu jeden, kluczowy czynnik – przyjemność. I tak powstał WAY.
.get_the_title().

WAY to urządzenie do domowej inseminacji, przypominające seks-zabawkę. Sprawia przyjemność na wielu płaszczyznach. Po pierwsze jest dobrze zaprojektowane. W świecie medycyny zwykle nie ma miejsca na design, a narzędzia ginekologiczne raczej nie zachwycają. Różowy kolor WAY przywołuje radosne myśli, a kształt dilda kojarzy się z miłymi doznaniami. Po drugie jest przyjemny w dotyku – wykonano go z miękkiego silikonu medycznego.

Po trzecie – i najważniejsze – pomaga parom starającym się o dziecko.

Chciałam stworzyć urządzenie, które pozwoli skupić się na innych rzeczach, niż tylko zajście w ciążę – mówi Kamila Rudnicka.

Dla projektantki ważne było, aby urządzenie pozwalało na stworzenie intymnej więzi, jaka pojawia się podczas stosunku.

Dlatego WAY można używać na dwa sposoby. Należy zassać nasienie do specjalnej „bańki”, która połączona jest kanalikami. „Bańkę” można przymocować do trzonka przypominającego dildo lub owinąć wokół dłoni. Nasienie uwalniane jest w momencie naciśnięcia „bańki”. Obecnie projektantka poszukuje firmy, która pozwoli jej wdrożyć produkt na rynek.

WAY Kamila Rudnicka / Źródło: dezeen.com
WAY Kamila Rudnicka / Źródło: dezeen.com

Tekst: WR

ZDROWIE