Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Jak samemu uszyć maseczkę? W sieci znajdziesz wykrojnik i tutoriale

Jeśli sam nie potrzebujesz maski ochronnej, możesz przyłączyć się do jednej z akcji zachęcających do szycia ich dla osób, którym jest ona niezbędna.
.get_the_title().

Jeszcze rok temu kojarzyły się z ochroną przeciwsmogową i raczej nie były powszechnie stosowane. Teraz wszystko się zmieniło. Maski ochronne stały się produktem pożądanym, a co za tym idzie – deficytowym. Internet niezwłocznie zareagował na tę sytuację. W social mediach zaczęły pojawiać się instrukcje uszycia maseczki w domu, które nagrywają i amatorzy, i profesjonaliści.

Teraz na stronie portalu FreeSewing znajdziecie równie przydatny element – wykrojnik maseczki do pobrania za darmo w formacie PDF.

FreeSewing.org to platforma, która chciałaby być Wikipedią wykrojników. „Przedmiotem naszych zainteresowań nie jest moda i jej najnowsze, sezonowe trendy. Zamiast tego chcemy wspierać twórców, umożliwiając wzajemne dzielenie się wykrojnikami i innymi potrzebnymi informacjami. Cała ta wiedza dostępna jest za darmo i globalnie” – głosi opis platformy. Wykrojnik maseczki ochronnej pojawił się na stornie już pod koniec lutego. Twórcy przyznają, że wówczas nie spodziewali się, jak bardzo okaże się on potrzebny w nadchodzących tygodniach.

FreeSewing przypomina, że w każdym kraju dotkniętym koronawirusem stan wyposażenia w środki ochronne służb medycznych jest słaby i zachęca do poszukiwania lokalnych akcji szycia maseczek dla lekarzy i pielęgniarek.

Od prowadzących je osób dowiecie się, jakich materiałów użyć, by te maseczki były możliwie jak najskuteczniejszą ochroną, gdy brakuje tej profesjonalnej, opatrzonej wszystkimi potrzebnymi atestami. Grupy można zlokalizować, wpisując w facebookową wyszukiwarkę hasło „szyjemy maseczki” i nazwę miasta. Ponadto warto wyszukać profile lokalnej Widzialnej Ręki, gdzie ochotnicy na bieżąco organizują potrzebną pomoc w walce z pandemią.

WHO.int

A czy potrzebujemy maseczek również dla siebie? Odpowiedzi na to pytanie udzieliła na swojej stornie Światowa Organizacja Zdrowia. „Jeśli jesteś osobą zdrową, maseczki będziesz potrzebować tylko w przypadku, kiedy opiekujesz się kimś, u kogo można podejrzewać zarażenie koronawiusem. Maseczkę noś również, jeśli masz katar lub kaszel” – czytamy w oświadczeniu organizacji.

Wyświetl ten post na Instagramie.

DIY NO Sewing Machine face mask! . In the coronavirus pandemic, face masks are in huge demand. I have homemade masks on, for my personal use. ( ex, in the grocery stores ) . Cotton shirts and cotton pillowcases are the best materials for making it. I cut them 30cm x 30cm square. Try 😘Plus wash hands often and don’t touch eyes 👀 or nose! 古いシャツや枕カバー、シーツを切って、マスクが作れます。日本語版はAllabout YouTube にのせてます!https://youtu.be/u4W1TcalFPA . . . #zerowaste #zerowastehome #zerowastelife #zerowastelifestyle #zerowasteliving #zerowastetips #zerowastegoals #plasticfreeliving #nosingleuseplastic #greentips #ecotips #zerowastejourney #ecofriendlyliving #secondhandfirst #sustainableliving #lowwaste #lowwastelifestyle #lowwasteliving #zerodechet #ゼロウェイスト #fridayforfuture #エコ #プラスチックフリー #thereisnoplanetb #サスティナブル #コロナ対策 #stayathome #homemadefacemask #diyfacemask

Post udostępniony przez Zerowaste.Japan (@zerowaste.japan)

Więcej praktycznych informacji na temat maseczek znajdziecie tutaj.

Zdjęcie główne: YouTube JOANN Fabric and Craft Stores
Tekst: KD

ZDROWIE