Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Jaki jest związek między ekologią, świadomymi wyborami konsumenckimi a dobrostanem człowieka?

Ekopsychologia, redukcja stresu i kontakt z naturą. Przed nami piąta edycja Kongresu Medycyny Integralnej 'Ja i świat w pełni zdrowia' pod patronatem LEGII Warszawa i Fundacji Małgosi Braunek.
.get_the_title().

Już 9 marca na Stadionie Legii w Warszawie odbędzie się 5. Kongres Medycyny Integralnej 'Ja i świat w pełni zdrowia’, a na nim: 9 wykładów, 23 warsztaty, 5 warsztatów dla dzieci, 4 warsztaty dedykowane osobom w chorobie onkologicznej i osobom wspierającym. Wydarzenie współorganizowane jest przez Fundację Małgosi Braunek Bądź i Fundację Legii. Nad merytoryczną stroną wydarzenia czuwa Instytut Psychoimmunologii IPSI, specjalizujący się w profilaktyce przeciążenia i wypalenia stresem oraz w leczeniu chorób stresopochodnych.

Czy można być w pełni zdrowia, nie troszcząc się o świat? Jaki jest związek między ekologią, świadomymi wyborami konsumenckimi a dobrostanem człowieka? Jak mądrze i kompleksowo budować zdrowie? Jak przeciwdziałać kryzysom ekologicznym, społecznym, psychologicznym i zdrowotnym? To tylko część pytań, na które spróbują odpowiedzieć polscy i światowi eksperci oraz ekspertki w ramach piątej edycji Kongresu Medycyny Integralnej 'Ja i świat w pełni zdrowia’.

Głównym celem Kongresu jest promowanie integralnego podejścia do zdrowia: ciało, duch i umysł są ze sobą nierozerwalnie związane i wzajemnie na siebie wpływają.

Światowej sławy prelegenci i prelegentki będą mówić o trosce o zdrowie, która nie kończy się na diecie, aktywności fizycznej, zdrowym śnie, równowadze psychicznej i pracy nad redukcją stresu. Pełnia zdrowia wymaga nawiązywania i utrzymywania trwałych, wspierających relacji społecznych i regularnego kontaktu z naturą.

Jak w obliczu postępujących kryzysów, również tych na poziomie społecznym, i konsekwencji wpływu człowieka na ekosystem i klimat mądrze dbać o swoje zdrowie? Jak skutecznie budować odporność i umiejętności radzenia sobie w tych niepewnych czasach? To kwestie, którymi będziemy się zajmować podczas 5. Kongresu Medycyny Integralnej – mówi Orina Krajewska, prezeska Fundacji Bądź.

Ekopsychologia – kluczowy wątek Kongresu

Ekopsychologia to jedna z najnowszych dziedzin psychologii, która zakłada, że zdrowie psychiczne i fizyczne, a nawet szczęście człowieka, są nierozłącznie związane z relacją ze światem naturalnym i przyrodą. O znaczeniu połączeń i odpowiedzialności usłyszymy podczas wystąpienia ekopsychologa i członka Ecopsychologists UK – Matthew Hensona (Irlandia) oraz dr Julii E. Wahl i Joanny Flis.

Zdrowie planetarne, czyli ludzki wymiar kryzysu klimatycznego

O wpływie kryzysu klimatycznego na zdrowie i koncepcji 'zdrowia planetarnego’ opowie prof. dr med. Christoph Nikendei (Niemcy). Temat traumy podejmie amerykański psychoterapeuta somatyczny i fizjoterapeuta Dave Berger. Odwagą, niezbędną składową każdej zmiany, zajmie się psycholożka Joanna Chmura. Dr Joanna Podgórska z kolei przedstawi powiązania pomiędzy umysłem, ciałem, psychiką i zdrowiem w kontekście neuronauki. Kongres kolejny raz poprowadzi Agnieszka Cegielska – dziennikarka i autorka książek o naturalnym stylu życia.

Blok warsztatowy Kongresu będzie okazją do poznania konkretnych metod i narzędzi pracy z ciałem i emocjami. Podczas wydarzenia przewidziano 23 spotkania tematyczne dla dorosłych oraz 5 dla dzieci w różnym wieku. W toczącej się równolegle do wykładów części odbędą się spotkania m.in. z Tomaszem Eichelbergerem (wspólna praktyka Qi Gong), dr Elżbietą Dudzińską (spotkanie poświęcone oddechowi), Katarzyną Kucewicz (tematem będzie wysoka wrażliwość), dr Katarzyną Simonienko (opowie o tzw. 'zielonych receptach’) oraz Nickiem Littlehalesem, wybitnym trenerem snu, który ma na swoim koncie współpracę z Cristiano Ronaldo i klubami Real Madryt i Manchester United.

Ze względu na misję Fundacji Bądź i jej szczególne zaangażowanie w pomoc osobom chorym onkologicznie, w tym roku w programie przygotowano 4 specjalne warsztaty, które tematycznie dedykowane będą osobom w trakcie leczenia onkologicznego oraz ich bliskim szukającym sprawdzonej wiedzy i wsparcia.

Kongres zainteresuje wszystkie osoby poszukujące rzetelnych informacji z zakresu nowoczesnej profilaktyki oraz tych zainteresowanych zdrowym stylem życia. Jako fundacja prowadzimy wszechstronną działalność pomocową, wspierając, edukując i rozwiązując problemy, jakie wydawały się nie do rozwiązania – mówi Anna Mioduska, Prezeska Fundacji Legii.

Bilety na Kongres znajdziecie tutaj. Cały dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na organizację wydarzenia i realizację celów statutowych obydwu Fundacji. Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie www.fundacjabadz.pl.

Zdjęcie główne: Unsplash

SPOŁECZEŃSTWO