Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Koniec z alergią na kocią sierść. Naukowcy opracowali skuteczną szczepionkę dla pupili

To prawdziwy przełom dla osób cierpiących na „kocią alergię”. Wkrótce ich marzenia o posiadaniu puchatego przyjaciela mogą się spełnić, ponieważ opracowywana jest szczepionka, która stopuje wydzielanie alergenów.
.get_the_title().

Alergia na sierść może przejawiać się na kilka różnych sposobów – od łzawienia oczu, przez zapalenie spojówek, katar i świąd, po niebezpieczny, duszący kaszel.

Na ratunek przyszli naukowcy ze szwajcarskiej firmy HypoPet, którzy opracowali szczepionkę zapobiegającą wydzielaniu przez koty białka Fel d 1.

To właśnie ono odpowiada za wywoływanie alergii. Wyniki ich laboratoryjnych badań opublikowano w magazynie naukowym „The Journal of Allergy and Clinical Immunology”.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Waking up on Friday❤️

Post udostępniony przez Cats (@cats)

Do tej pory zostały przeprowadzone 4 serie badań, w których wzięły udział 54 koty.

Szczepionka skutecznie eliminowała alergen i w przypadku żadnego ze zwierzaków nie zauważono skutków ubocznych.

Aby lek mógł zostać wprowadzony do sprzedaży, muszą jeszcze zakończyć się eksperymenty prowadzone w innych laboratoriach, które także potwierdzą działanie leku. Jeśli badania zakończą się sukcesem, firma HypoPet będzie starała się wprowadzić lek w Europie i w Ameryce Północnej.

Wyświetl ten post na Instagramie.

✨✨

Post udostępniony przez Cats (@cats)

Z przyjemnością publikujemy dane, które pokazują, że nasza szczepionka HypoCat™ jest w stanie wytwarzać wysokie poziomy przeciwciał u kotów oraz że neutralizuje ona alergen Fel d 1 wytwarzany przez zwierzęta. Ta praca była kluczowym krokiem w rozwoju HypoCat™, wiodącego projektu w naszej linii produktów – powiedział prezes formy, dr Gary Jennings.

Tekst: Paula Kierzek
Zdjęcie główne: www.instagram.com/cats_of_instagram/

ZDROWIE