Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Czerwona kamelia kwitnie zimą: N°1 DE CHANEL

Czerwona kamelia to niespotykany kwiat i kluczowy składnik N°1 DE CHANEL – holistycznej, zrównoważonej linii kosmetyków Chanel, chroniącej witalność skóry w pierwszym etapie jej starzenia się z dbałością o środowisko naturalne.
Czerwona kamelia posiada właściwości rewitalizujące, a jej wyjątkowa energia zapewnia wieczną młodość. Delikatny, bezwonny, zimowy kwiat jest popisem sił natury.

Czerwona kamelia to niespotykany kwiat

Inteligencja natury jest niezrównana. Podglądając jej rozwiązania, można dojść do niezwykłych rezultatów – takich, do których po latach badań doszli specjaliści Chanel. W otoczonym zachwycającym ogrodem laboratorium w południowo-zachodniej Francji, w Gaujacq, Chanel prowadzi od 1998 roku prace badawcze nad kameliami, ulubionymi kwiatami Mademoiselle Chanel.

Kamelie hodowane są z poszanowaniem środowiska, bez udziału środków chemicznych, z zastosowaniem eksperymentalnych technik uprawy i z wykorzystaniem agroekologii oraz agroleśnictwa.

Naukowcy Chanel odkryli niezwykłe właściwości ekstraktu z czerwonej kamelii, pochodzącej z 'carskiej’ odmiany Camellia japonica. Ten delikatny, bezwonny kwiat jest popisem sił natury – woda i chłód nie mają wpływu na jego płatki. Zimowe kwiaty i wiecznie zielone liście kamelii ukrywały niezwykłe właściwości. W płatkach rośliny znajduje się wysokie stężenie kwasu protokatechowego – który pomaga chronić witalność skóry w pierwszym etapie starzenia się.

Banner Image

N°1 DE CHANEL to linia zrównoważonych kosmetyków, w której liczy się także zminimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko. Formuły zawierają aż do 97 proc. składników pochodzenia naturalnego i 76 proc. składników pochodzących z kamelii. Kosmetyki umieszczono w opakowaniach zaprojektowanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, które przyczyniają się do redukcji śladu węglowego. Tu wszystko jest przemyślane, nic dziwnego – Chanel zanim wypuści produkt, pracuje nad nim latami.

Banner Image
Biochemiczna inteligencja roślin to niewiarygodnie zdolności do adaptacji. Wydają się formą życia, która niesie ze sobą zarówno rozwiązania, jak i obietnice.

Do 97 proc. składników pochodzenia naturalnego

Czerwona kamelia to kluczowy składnik N°1 DE CHANEL – nowej generacji zrównoważonych, holistycznych produktów przeciwstarzeniowych do pielęgnacji i makijażu oraz mgiełki zapachowej.

Ekstrakt z czerwonej kamelii działa w pierwszej fazie procesu starzenia się skóry: zapobiega pięciu oznakom starzenia i koryguje te już istniejące. Dzięki zastosowaniu rytuału pielęgnacyjnego N°1 DE CHANEL zmarszczki zostają spłycone, a pory wyraźnie zwężone. Skóra odzyskuje elastyczność, poczucie komfortu, promienieje witalnością.

Ekstrakt z czerwonej kamelii ma właściwości rewitalizujące, woda kameliowa działa orzeźwiająco, olejek z czerwonej kamelii uzyskiwany przez tłoczenie nasion utrzymuje wilgoć w skórze, a ekstrakt z drożdży typu Pichia z mikrobioty kamelii wzmacnia jej funkcję barierową. Tyle dobra w jednej roślinie!

Banner Image
Chanel zainspirowało się geniuszem roślin i wykorzystuje niezwykle odporne łuski nasion, umieszczając je w pokrywkach kremów.

Zrównoważony rozwój

Od ponad 20 lat Chanel stosuje zrównoważone metody produkcji w swoich czterech laboratoriach utworzonych w różnych strefach klimatycznych na całym świecie.

Zadbano również o opakowania. Waga słoików i butelek linii N° 1 de CHANEL została zmniejszona o 30 proc. dla całej linii i o 50 proc. w przypadku szklanych słoiczków. Zastosowano cieńsze szkło i gdzie tylko można, zrezygnowano z plastiku. 80 proc. produktów w asortymencie jest wykonanych ze szkła. Krem ma wymienne wkłady i można go uzupełnić. Usunięto celofan i papierowe wkładki.

Chanel zainspirowało się geniuszem roślin i wykorzystało niezwykle odporne łuski nasion kamelii, umieszczając je w pokrywkach kremów z nowej linii kosmetyków. Wszystkie pokrywki produktów z tej linii wykonane zostały z udziałem materiałów z recyklingu lub pochodzenia biologicznego.

Zdjęcia: materiały prasowe CHANEL

ZDROWIE