Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

O której godzinie dzieci powinny kłaść się spać? Nauczycielka stworzyła specjalny wykres

O której godzinie dzieci powinny grzecznie leżeć w łóżku i liczyć owce? Po wieczorynce, kolacji czy wtedy, kiedy my - dorośli? Tę zagwoztkę postanowiła rozwiązać pewna nauczycielka i tym samym położyć kres odwiecznym dylematom każdego rodzica.
.get_the_title().

Sen jest czasem regeneracji i wypoczynku. Równocześnie gdy dziecko śpi, w jego organizmie zachodzi wiele istotnych procesów mających kluczowy wpływ na zdrowie, rozwój i prawidłowe funkcjonowanie. Długość i jakość snu ma kluczowy związek z rozwojem mózgu dziecka – nie tylko oczyszcza się ze zbędnych substancji nagromadzonych w ciągu dnia, ale również jest aktywny w tych obszarach, które dojrzewają w zależności od wieku dziecka.

Zatem o której godzinie najlepiej położyć dziecko spać, aby zapewnić mu odpowiedni czas na regenerację?

Nauczycielka Stacy Karlsen z Wilson Elementary School w Nowym Jorku udostępniła pomocną tabelę, która pokazuje, o której godzinie dzieci powinny iść spać, aby czuły się wypoczęte.

Wykres jest bardzo prosty – wystarczy, że sprawdzicie, ile lat mają wasze dzieci i o której godzinie wstają do szkoły lub przedszkola, a dowiecie się, kiedy dokładnie powinny udać się w objęcia Morfeusza. Przykładowo, jeśli wasza 6-letnia pociecha budzi się o 7:00, to o godzinie 20:00 powinna już tulić do snu swoją ulubioną przytulankę.

Pamiętajcie jednak, że ustalając godzinę wymarszu dziecka do łóżka, warto wziąć pod uwagę jego indywidualne potrzeby, tryb życia, porę roku czy temperament. Wykres może okazać się pomocny przy orientacyjnym określaniu odpowiedniej godziny.

Mamy nadzieję, że od teraz dylemat związany z tym, o której godzinie wasza pociecha powinna smacznie spać, przestanie spędzać wam sen z powiek!

Tekst: Dominika Szymańska

ZDROWIE