Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Kupiliście kubek TROLIGTVIS? Lepiej przestańcie go używać, apeluje IKEA

IKEA apeluje do wszystkich klientów, którzy mają kubek podróżny TROLIGTVIS oznaczony jako „Made in India”, aby przestali go używać. Produkt może wydzielać substancje chemiczne w ilościach przekraczających normy. Posiadacze tych kubków proszeni się o zwrócenie go w dowolnym sklepie IKEA. Każdy otrzyma pełny zwrot pieniędzy.
.get_the_title().

Kubek podróżny TROLIGTVIS trafił do sprzedaży w październiku 2019 roku. Jak się okazuje, nie wszystkie partie produktu spełniają wymagane normy.

Zgodnie z wynikami badań, kubki z oznaczeniem „Made In India” mogą wydzielać ftalan dibutylu (DBP) w ilościach przekraczających ustalone limity.

Wiele lat temu IKEA podjęła decyzję o zakazie stosowania ftalanów w produktach przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Dlatego też teraz wstrzymała sprzedaż kubka podróżnego na czas dochodzenia oraz testów.

Oznaczenie na kubku TROLIGTVIS / Źródło: www.ikea.com

IKEA poważnie podchodzi do bezpieczeństwa produktów. Prócz przeprowadzania badań i analiz, szwedzki producent dąży do tego, by produkty powstawały wyłącznie z tworzyw odzyskanych w ramach recyklingu i/lub odnawialnych. Według informacji dostępnych na stornie sklepu, już mniej więcej jedna trzecia oferowanych produktów pochodzi właśnie z takich materiałów.

W produktach IKEA najczęściej stosowane są tworzywa PET, polietylen i polipropylen. Wszystkie spełniają najbardziej surowe normy bezpieczeństwa.

„Mamy szczegółowo określone wymagania dotyczące wykorzystywania w procesach produkcyjnych chemikaliów oraz innych substancji, które mogłyby wpływać na ludzkie zdrowie i środowisko naturalne” – czytamy na stronie IKEA.

Tekst: WR

ZDROWIE