Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Pora na relaks – najlepsze kanały z ASMR

Męczy was bezsenność? Dopadł was stres i nie możecie uspokoić gonitwy myśli? Zaopatrzcie się w dobre słuchawki, wejdźcie pod koc i odpalcie któryś z poniższych linków. Przedstawiamy naszych ulubionych twórców ASMR, przy których można się cudownie odprężyć.
.get_the_title().

Jeśli nie wiecie czym jest ASMR, to szybko przypominamy – to zjawisko przyjemności odczuwanej głównie w okolicach uszu, szyi, głowy, a także innych obszarów ciała w odpowiedzi na bodźce zewnętrze, w tym przede wszystkim słuchowe. Istnieje niezliczona liczba „triggerów”, wywołujących u określonych osób pożądane wrażenie. Wiadomo, że nie każdy rodzaj dźwięku wam będzie pasował – ale poszukiwanie „tego jedynego” może okazać się fantastyczną przygodą. To co, gotowi na szybki przegląd ASMR-owej strony Youtube’a?

TingTing ASMR

TingTing to niekwestionowana królowa niezwykle popularnych nagrań typu role play. Dba o swoje (ponad milionowe) grono subskrybentów, zamieszczając trzy razy w tygodniu nowy film. Na swoim kanale wciela się w masażystkę, przemiłą panią dermatolog, starszą siostrę malującą nas przed pierwszą randką czy właścicielkę sklepu z herbatami.

TingTing ma też drugi kanał, na którym zamieszcza głównie nagrania bez żadnej fabuły. Wizja, że ktoś przez pół godziny będzie wam dmuchał do ucha lub żuł gumę nad mikrofonem wydaje się być co najmniej dziwna, ale jeśli tylko rozprasza was „mówione” ASMR – sprawdźcie koniecznie filmy „no talking”.

Veni Vidi Vulpes

To chyba pionierka ASMR na Youtubie, a przynajmniej nie znamy ASMR-owego freaka, który nie zaczynałby przygody z tą formą relaksu od jej nagrań. Kanał jest co prawda już nieaktywny, ale do tej pory umieszczone tu filmy cieszą się niesłabnącą popularnością. Wyróżnikiem twórczości Veni Vidi Vulpes jest duża autentyczność – dzieli się ona z widzami swoimi osobistymi historiami, opowiadanymi bardzo spokojnym, wyciszającym głosem.

Veni Vidi Vulpes zrobiła też jeden z najchętniej oglądanych fryzjerskich role playów. Sprawdźcie sami – po obejrzeniu będziecie zdziwieni, że nie siedzicie nagle z nową fryzurą.

ASMR Psychetruth

Jeśli spodobała się wam idea ASMR, w którym słychać głównie czesanie, masowanie czy inne ogólnie pojęte „osiędbanie”, sprawdźcie ASMR Psychetruth. Totalnie zazdrościmy modelkom występującym w tych nagraniach, bo bardzo byśmy chcieli, żeby ktoś nas tak głaskał po głowie i zaplatał warkocze. Póki co niestety, musi wystarczyć warstwa wizualno-dźwiękowa. I tak jest fajnie!

PJ Dreams ASMR

Dorzucamy do zestawienia rozkosznie delikatny męski głos. Ciężko nie odczuć dreszczy, gdy PJ się odzywa, bo ma niesamowity dar do akcentowania właściwych głosek. Mimo że to bardzo młody youtuber – dobrze wie, co robi.

Szczególnie polecamy serię, gdzie mówi po polsku. Te filmy są absolutnie przesłodkie!

Maya Polar Bear

Na koniec coś dla fanów piesków, a zwłaszcza tych miękkich i puchatych. Mówiąc zupełnie szczerze – nie wszystkie filmy na tym kanale są typowo ASMR-owe, ale jeśli już są, to nie można przejść obok nich obojętnie. Będziecie godzinami słuchali, jak bialutki jak śnieg samojed Maya chrupie kokosa, wciąga spaghetti, skubie paprykę albo po prostu relaksująco sapie wam do ucha.

Życzymy długiego odprężenia i samych miłych dreszczy! Dajcie znać, które filmy podobały się wam najbardziej!

Tekst: KG

ZDROWIE