Rząd Korei Południowej wysyła paczki obywatelom w izolacji. Zobaczcie, co się w nich znajduje

Korea Południowa zdaje się powoli opanowywać sytuację związaną z koronawirusem. Z dnia na dzień ilość osób zakażonych koronawirusem spada. Zapewne przyczyniają się do tego działania rządu, który wysyła Koreańczykom paczki mające zminimalizować konieczność wyjścia z domu.
.get_the_title().

Korea Południowe ze szczytem epidemii zmagała się na przełomie lutego i marca.

W tym tygodniu jej służby sanitarne przekazały światu dobre wieści – liczba zachorowań sukcesywnie spada i udało się zejść poniżej 50 nowych przypadków dziennie.

Na dzień 6 kwietnia bilans epidemii wynosił: 186 ofiar śmiertelnych, 10 284 zakażonych i 6589 osób wyleczonych. Ponadto 7 kwietnia koreańscy lekarze podzielili się informacją, że dwóch pacjentów z COVID-19 udało się wyleczyć, podając im osocze osób, które wyzdrowiały. W swoich działaniach w walce z pandemią rząd stawia przede wszystkim na maksymalnie dużą ilość wykonywanych testów i obligowanie Koreańczyków do izolacji, a w razie potrzeby – 14-dniowej kwarantanny. W tym drugim chce im nieco pomóc, wysyłając specjalne paczki.

Do rąk mieszkańców Korei Południowej tą drogą trafiają przedmioty mające służyć ochronie przed wirusem, czyli płyn do dezynfekcji i maseczki. Ponadto osoby, które musiały się poddać 14-dniowej kwarantannie, mogą liczyć również na zapas jedzenia, a w tym świeżych owoców i warzyw. Do paczki dołączona jest nawet instrukcja dotycząca właściwego pozbywania się śmieci – tak aby wyeliminować ryzyko rozprzestrzeniania się tą drogą wirusa. „Instrukcja pozbywania się śmieci przez osoby z podejrzeniem COVID-19: po napełnieniu załączonego w paczce worka na śmieci prosimy o nie wynoszenie go do kontenera, tylko przechowywanie w domu i dezynfekowanie torby środkiem odkażającym raz dziennie” – głoszą wytyczne. – „Prosimy o wypełnienie worka jedynie w 75 proc., a później zawiązanie go skrzętnie. Po okresie 14-dniowej kwarantanny należy zadzwonić pod podany numer, a wtedy odbiorą go od Państwa odpowiednie służby. Osoby, u których stwierdzono COVID-19, albo mają symptomy zachorowania proszone są o telefon do służb po każdorazowym wypełnieniu worka na śmieci.”

W Korei Południowej z osobami objętymi kwarantanną 2 razy dziennie kontaktują się specjalne służby, które nie tylko sprawdzają, czy zasady izolacji są zachowane, ale również monitorują stan zdrowia.

Takie środki zapobiegawcze spotkały się z uznaniem Koreańczyków oraz obywateli innych państw, którzy chwalą rząd kraju za rzeczowe, ale też bardzo ludzkie podejście do osób, które znalazły się w niełatwej i kompletnie dla siebie nowej sytuacji.

A czy ktoś z was odbył już kwarantannę w naszym kraju i też poczuł się w tym czasie szczególnie „zaopiekowany” przez państwo? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami.

Źródło zdjęć: MyModernMet.com
Tekst: KD

ZDROWIE