Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Singapur będzie płacił ludziom za to, że dbają o swoje zdrowie

To efekt partnerstwa z firmą Apple.
.get_the_title().

Singapurski rząd ogłosił w tym tygodniu, że rozpoczyna współpracę z firmą Apple. Wspólna inicjatywa nosi nazwę LumiHealth, rozpocznie się w październiku i będzie trwać przez dwa lata. LumiHealth to także nazwa aplikacji na Apple Watch, która została stworzona we współpracy z Singapurską Radą Promocji Zdrowia w ramach inicjatywy Smart Nation, która ma skłonić obywateli i firmy do czerpania korzyści z nowych technologii. W przypadku tej aplikacji użytkownicy mogą liczyć na korzyści finansowe. – Nawet gdy wszyscy na całym świecie borykamy się z wyzwaniami związanymi z COVID-19, nadal musimy inwestować w naszą przyszłość. A nie ma lepszej inwestycji niż nasze własne zdrowie. To partnerstwo pomiędzy Singapurem i Apple umożliwi Singapurczykom prowadzenie zdrowszego życia, ale, co równie ważne, wniesie cenne spostrzeżenia do poprawy zdrowia ludzi na całym świecie – mówi Heng Swee Keat, wicepremier

Singapuru. LumiHealth zachęca do aktywności fizycznej, namawiając do spacerów, pływania czy ćwiczenia jogi. Aplikacja, która jest spersonalizowana pod względem wieku, płci i wagi, przypomina także o badaniach lekarskich czy szczepieniach, zachęca do wdrażania w życie zdrowszych nawyków związanych ze snem i odżywianiem.

A wszystko to pomyślane jest jako gra, w której międzygalaktyczny odkrywca podróżuje po różnych światach, próbując wrócić do domu. Każde odhaczone zadanie zbliża go do tego celu. W ciągu dwóch lat trwania programu użytkownicy aplikacji mogą zdobyć nawet 380 dolarów singapurskich, czyli mniej więcej 1050 złotych. To całkiem niezła oferta, biorąc po uwagę fakt, że de facto pieniądze dostaje się za to, że dba się o siebie i swoje zdrowie.

Singapur ma jeden z wiodących systemów opieki zdrowotnej na świecie i cieszymy się, że możemy współpracować z nimi w celu włączenia Apple Watch i LumiHealth do jego holistycznego podejścia do dobrego samopoczucia. Apple Watch pomógł już milionom naszych klientów zarządzać poziomami ich aktywności w celu poprawy ich zdrowia i nie możemy się doczekać, aby wykorzystać naszą wiedzę w ten sam przyjazny dla prywatności sposób, który wyróżnia wszystkie produkty i usługi Apple – mówi Jeff Williams, dyrektor operacyjny Apple.

Warto jednak podkreślić, że czas ogłoszenia tej współpracy wybrany został nieprzypadkowo.

W tym tygodniu Apple zaprezentowało dwa nowe modele smartwatcha – series 6 i SE – które właśnie trafiają na rynek. A oczywiście, aby wziąć udział w programie LumiHealth, trzeba mieć własny smartwatch. Mieszkańcy Singapuru mogą go kupić w nowym, trzecim już sklepie Apple, który ma formę pływającej kopuły i otworzył się w ubiegłym tygodniu.

źródło: the verge

Tekst: NS

ZDROWIE