Wieczorne nawyki, które poprawią jakość twojego snu

Coś nie daje ci zasnąć? Niezależnie od tego, czy to stresujący okres w życiu, poważne problemy czy zbyt dużo – nawet pozytywnych – emocji na co dzień, istnieje wiele sposobów na poprawę jakości twojego snu.
.get_the_title().

Problemy ze snem są irytujące. Mogą się jednak przydarzyć każdemu. Wpływa na nie choćby ilość stresu i emocji w życiu. Właściwie powodów, które sprawiają, że mamy trudności w zasypianiu, jest wiele. Sposobów na poprawę naszego snu jest jednak równie dużo. Podrzucamy wam kilka z nich.

Olejek CBD

Olejek CBD jest świetną alternatywą dla innych produktów nasennych. Jest bezpieczny i nieszkodliwy, a jednocześnie pomaga się zrelaksować. Z pewnością warto zamienić wieczorny kieliszek wina na jeden z takich olejków. Używanie go przed snem pomoże ci się uspokoić, co w efekcie z pewnością ułatwi zasypianie.

Unsplash.com

Wieczorna rutyna

Aby wieczorami poprawić swoje samopoczucie, warto wprowadzić kilka prostych nawyków pielęgnacyjnych. Wzięcie długiej, ciepłej kąpieli i położenie się do łóżka z książką zdziała cuda i pozytywnie wpłynie zarówno na twoje dobre samopoczucie, jak i jakość snu. Istnieje wiele działań, które możesz wdrożyć do swojej wieczornej rutyny – od czytania książki i rezygnowania ze scrollowania mediów społecznościowych po relaks w maseczce i medytację.

Im bardziej o siebie dbasz, tym lepszy będzie twój sen, ponieważ przed zaśnięciem poczujesz się spokojniejszy i wypoczęty.

Do wieczornej rutyny warto dodać pielęgnację skóry. To zagwarantuje, że twoja twarz i ciało będą gotowe do snu, gdy ty będziesz chciała spać. Mycie twarzy czy zębów powiadomi twój mózg i ciało, że nadszedł czas na odpoczynek i relaks. Może również sprawić, że poczujesz się czystsza, co z kolei wywoła poczucie komfortu.

Ustawiaj alarm codziennie na tę samą godzinę

Innym świetnym sposobem na poprawę jakości snu jest ustawianie alarmu codziennie na tę samą porę. Jeśli będziesz budzić się każdego dnia o konkretnej godzinie, wyregulujesz swój rytm dobowy i szybko zauważysz, że wieczorem łatwiej ci będzie zasnąć.

Unsplash.com

Przyciemnij światła

Trudno będzie ci zasnąć, jeśli przed pójściem spać będziesz mieć włączone główne, jasne światło. Dlatego warto je przyciemnić na jakiś czas przed planowanym pójściem spać. Dzięki temu mózg się uspokoi, a to wpłynie na lepszy sen. Jeśli nie masz lampki nocnej, dobrym rozwiązaniem może okazać się całkowite wyłączenie świateł w sypialni i włączenie ich np. w przedpokoju. Świetnym pomysłem jest też zapalenie świecy, ponieważ może to pomóc ci poczuć się bardziej zrelaksowanym.

Najlepiej sprawdzą się świece o relaksującym zapachu, na przykład lawendy lub cytryny. To może jeszcze bardziej zwiększyć twoją zdolność do zasypiania.

Unikaj ekranów

Korzystanie z ekranów przed pójściem spać z pewnością nie pomoże ci zasnąć. Niebieskie światło, które emituje chociażby smartfon, może sprawić, że twój mózg jeszcze przez jakiś czas będzie pobudzony.

Noś luźne ubrania

Z pewnością nie chcesz iść do łóżka w obcisłym lub niewygodnym ubraniu. Zmniejszy to twój poziom komfortu i zdolność do zasypiania. Z tego powodu tak ważne jest to, żeby kłaść się spać w luźnej koszulce, jeszcze lepiej, jeśli uszyta jest ona z naturalnego, oddychającego materiału.

Tekst: MZ

ZDROWIE