15-letni Tyler Tyszkiewicz tworzy NFT, by ocalić zagrożone gatunki zwierząt

Endangered Animals NFT to seria 12 niewymienialnych tokenów, w których występują zagrożone zwierzęta z całego świata. Część dochodów zostanie przekazana na rzecz organizacji charytatywnych zajmujących się gatunkami stojącymi na skraju wyginięcia, o których wyborze zadecyduje społeczność.
.get_the_title().

Endangered Animals NFT zostało stworzone przez Tylera Tyszkiewicza, 15-letniego ucznia pierwszej klasy liceum. Jego wizją jest stworzenie społeczności, która pomoże w sprawie, będącą jednocześnie jego pasją i zwiększy świadomość na temat zagrożonych gatunków zwierząt.

– Naszą wizją dla Endangered Animals NFT jest stworzenie ekosystemu zbudowanego wokół interakcji, użyteczności, nagród dla społeczności i rozwoju poprzez współpracę z markami – wyjaśnia młody twórca.

Inicjalnym NFT zagrożonych zwierząt jest latająca żaba. Flying Frogs to kolekcja losowo generowanych tokenów na Solana Blockchain. Każda latająca żaba jest tworzona programowo z ponad 170 ręcznie rysowanych elementów o różnej rzadkości występowania i różnych cechach. Pierwsza generacja składa się z 9999 losowo złożonych latających żab z ponad 200 000 opcji. Latające Żaby mają różne stroje, twarze i kolory, a każda z nich jest na swój sposób wyjątkowa. Premiera odbyła się 20 października 2021 roku.

– Przenieśliśmy nasz projekt z Ethereum do Solany, ponieważ Solana ma obecnie znacznie niższe opłaty za gaz, a my chcemy, aby nasze NFT były przystępne dla kolekcjonerów – dodaje Tyszkiewicz.

The Flying Frog NFT zwraca uwagę na gatunek żaby Dusky Gopher Frog. Żyje ona na równinie przybrzeżnej od zachodniej części Mobile Bay w Alabamie do wschodniej Luizjany. Zazwyczaj występuje w wyżynnych piaszczystych siedlisk zalesionych sosnami długoigielnymi, a większość życia spędza w podziemnym schronieniu lub w jego pobliżu. Żaby te są wymienione jako krytycznie zagrożone w ramach ustawy o gatunkach zagrożonych wyginięciem.

Tekst: KS
Foto: Tyler Tyszkiewicz

Zmiany Klimatu