24-letni Francuz stworzył alternatywę dla folii spożywczej

Twórca jest przekonany, że mała zmiana w zwyczajach kulinarnych jest wielką zmianą dla planety.
.get_the_title().

24-letni Quentin Sinel z Francji, miłośnik pszczół, stworzył ekologiczne opakowanie wielokrotnego użytku, które powinno znaleźć się w każdej kuchni. Opakowanie L’embeillage jest dostępne w różnych kolorowych wzorach i, co najważniejsze, w stu procentach naturalne.

Stworzone zostało z certyfikowanej bawełny organicznej GOTS, trwałego wosku pszczelego, żywicy sosnowej i ekologicznego oleju konopnego z Bretanii.

Wosk pszczeli ma właściwości antybakteryjne i konserwujące, a żywica sosnowa sprawia, że produkt jest naturalnie lepki. Dzięki ciepłu wytwarzanemu przez nasze dłonie można mu nadać odpowiedni kształt. Opakowanie bez problemu przylega do wszystkich naturalnych powierzchni. Można go używać jako przykrywki, owinąć nim ser albo połówkę cytryny, tworzyć z niego torebki na świeże zioła lub kanapki. Chroni wszystkie rodzaje żywności z wyjątkiem surowego mięsa i świeżych ryb.

źródło: lembeillage.fr
źródło: lembeillage.fr

Po użyciu wystarczy przemyć opakowanie w ciepłej wodzie z odrobiną mydła przy pomocy miękkiej gąbki. Gdy L’embeillage wyschnie, jest gotowe do ponownego użycia. Opakowanie można także wykorzystywać do zamrażania żywności, jednak nie dłużej niż przez 15 dni. Trzeba również pamiętać, żeby trzymać je z dala od źródeł ciepła (kuchenki mikrofalowej, gorących naczyń), ponieważ wiąże się to z utratą właściwości wosku pszczelego.

źródło: lembeillage.fr

Produkt jest naturalnie lepki i początkowo ma lekko miodowy zapach, który znika jednak po kilku użyciach. Nie jest przenoszony na żywność, podobnie jak woń cebuli czy sera nie wpłynie na zapach L’embeillage.

Przy pełnym użytkowaniu L’embeillage zachowa swoje właściwości przez około rok (po takim czasie nadal nadaje się do użycia, ale będzie mniej przylegające).

Produkt podlega recyclingowi. Ceny zestawów wynoszą od 14,90 do 16,90 euro.

Tekst: MK

Zmiany Klimatu