Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

7 miejsc w Polsce, które dadzą drugie życie waszym ukochanym butom

Jeśli twoje buty wyglądają tak, jakby ich czas na ziemskim padole dobiegł końca, oddaj je w ręce speców od reanimacji obuwia. Są w Polsce miejsca, które potrafią zdziałać cuda!
.get_the_title().

Porządnie sfatygowane buty dzielnie towarzyszą swojemu właścicielowi na każdym kroku. Zamiast więc rozglądać się za nową parą, zafundujcie swojemu ulubionemu obuwiu małe SPA albo konkretniejszą operację. Zasłużyły!

Dzięki temu dalej będziecie się mogli nimi cieszyć, oszczędzicie, a także zrobicie coś dobrego dla planety. Dbamy, a nie wyrzucamy!

Podpowiadamy, gdzie zajmą się waszymi butami tak, że zakochacie się w nich na nowo.

1. WoshWosh, Warszawa i inne miasta

woshwosh
Fanpage WoshWOsh

Na pierwszy ogień musi pójść WoshWosh. To prekursorzy profesjonalnej pielęgnacji obuwia – nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Dosłownie kilka dni temu ta marka świętowała swoje czwarte urodziny.

Życzymy im 100 lat, zwłaszcza, że średnio tyle właśnie lat odejmują każdej parze butów, która trafia w ich ręce.

Teraz wymagające troski buty można przekazać w te dobre ręce także nowych lokalizacjach. WoshWosh we współpracy z pralniami otworzyło w czerwcu aż 10 punktów odbioru, gdzie bez dodatkowych opłat można zostawić obuwie, które potem trafi do głównej pracowni firmy.

Warszawa wzbogaciła się o 7 takich pick-up pointów, ale znajdziemy je też w Nadarzynie czy Starogardzie.

A WoshWosh się dopiero rozkręca i szuka nowych partnerów.

Niektóre marki bycie eko traktują jako modę, tymczasem WoshWosh przyczyniał się do ograniczenia naszego konsumpcjonizmu zanim ten temat stał się tak palący i na topie.

Pozytywnym odpowiednikiem green-washingu spokojnie może być od dziś green-woshing!

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

2. Wielki Shoe, Warszawa

Fanpage Wielki Shoe

Na mapie Warszawy znajdziemy jednak więcej miejsc, które dzielnie ruszą na ratunek waszym butom!

Wielki Shoe z całą pewnością jest wśród nich prawdziwą perełką.

Cechuje się przywiązaniem do tradycji, używaniem do pielęgnacji środków najlepszej jakości, a przede wszystkim ogromną pasją do obuwia. Mimo że w Wielkim Shoe trzymają rękę na pulsie co do wszelkich nowinek ze świata renowacji butów, to przy kontakcie z tą marką ma się trochę wrażenie, jakby trafiło się do zakładu rzemieślnika-pasjonata, który każdą przyniesioną parę traktuje wyjątkowo i z pełnym zainteresowaniem.

Trzeba jednak przyznać, że buty, które trafiają w ręce specjalistów z Wielkiego Shoe to czasem prawdziwe cudeńka.

Marka specjalizuje się bowiem w naprawach szewskich, profesjonalnej renowacji, czyszczeniu i malowaniu eleganckiego obuwia skórzanego.

Jeśli więc zainwestowaliście w buty na lata, ale ząb czasu je trochę nagryzł – już wiecie, gdzie się udać.

Fanpage Wielki Shoe

A propos zębów i nadgryzania, to Wielki Shoe słusznie zauważa na swoim fanpage’u, że „zwierzak nie pyta, ile zapłaciliśmy za buty – wszystkie smakują tak samo”. Jeśli więc zdarzyła wam się taka historia, to sprawa również bywa do odratowania!

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

3. Czyste buty, Kraków

Fanpage Czyste buty

Po czym odróżnisz na krakowskim rynku mieszkańca Krakowa od turysty? Po czyściutkich butach! Oczywiście o ile kupił nówki-sztuki lub skorzystał z usług marki Czyste buty.

Jeśli tak właśnie było, to kiedy zobaczycie niezidentyfikowane światełka na Kopcu Kościuszki lub na Wawelu, to możecie być pewni, że to blask bijący od obuwia, którym zajęła się ta marka!

W ofercie Czystych butów szczególnie przypadła nam do gustu opcja customu białych podeszew na czarny kolor. Te jasne lubią się w końcu brudzić non stop i niemiłosiernie nas tym wkurzają!

Jeśli więc codzienne ich pucowanie nie należy do waszych ulubionych czynności, rozważcie tę usługę.

Zwłaszcza że dzięki temu będziecie mieć unikalny, spersonalizowany model.

Czyste-buty.pl

Ta marka również działa na rynku już od mniej więcej 4 lat, a przez ten czas dała drugie życie tysiącom par butów. Jeśli więc chcecie uwierzyć w miłość od drugiego wejrzenia, Czyste buty wam w tym pomogą!

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

4. Pucybuty, Wrocław

Fanpage Pucybuty

Wrocław również nie musi chodzić w brudnych butach ani przedwcześnie pozbywać się swoich ukochanych, najwygodniejszych par.

Działa tam marka Pucybuty, która je naprawi, wyczyści, przeprowadzi gruntowną renowację i nada nowy, customowy image.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wśród osób, które nie korzystały jeszcze z tego typu usług, od razu pojawia się pytanie: „Czy to się opłaca?”. Odpowiadamy: tak! Ograniczamy w ten sposób konsumpcjonizm i działamy ekologicznie, bo zamiast maltretować planetę produkcją kolejnej pary, która potem będzie się rozkładać w nieskończoność na wysypisku, możemy skorzystać z usług Pucybutów.

Jeśli chodzi o kwestie finansowe – nie martwcie się tym, że przy odbiorze swojego obuwia wyskoczycie z butów na widok rachunku.

Wycena dokonywana jest przed usługą – możecie przynieść swoją parę lub podesłać jej zdjęcie. Na pewno się dogadacie!

Pucybuty zajmują się butami kompleksowo. A kiedy je odbierzecie – piękne, świeżutkie z wypranymi sznurówkami i potraktowane zapachowym dezodorantem do butów – możecie zechcieć się przytulić do swoich kicksów!

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

5. ButKomapny, Gdańsk

Fanpage ButKompany

Wiadomo jak jest w Trójmieście – Open’ery, plaże, długie spacery wzdłuż morza czy sopockim molo. Buty nie mają tam lekko!

Nie zachęcamy jednak do rezygnacji z którejkolwiek z tych przyjemności, ale już do odwiedzenia ButKompany, kiedy sytuacja będzie tego wymagać – jak najbardziej!

To pierwsza firma świadcząca profesjonalnie takie usługi na północy Polski.

Chwała im za to, bo tego typu idee powinny być dostępne na terenie całego naszego kraju!

Dzięki temu mógłby wejść nam w krew dobry nawyk dbania o to, co mamy. Tak na przekór fast fashion!

A custom wykonany przez ButKompany to złoto.

Ręcznie malowane wzory sprawią, że twoim znajomym oko zbieleje na widok nowej-starej, całkowicie unikalnej pary butów.

Oczywiście nie chodzi tu jednak o wzbudzanie zazdrości, ale o inspirowanie innych. Do dzieła!

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

6. Dr Shoes, Poznań

Fanpage Dr Shoes

„Przy odbiorze czułem się, jakbym właśnie kupił nowe buty”, „Biel moich butów mnie oślepiła”, „Chyba stosują tam jakąś czarną magię, bo przywracają buty z zaświatów”, „Trzech szewców powiedziało mi, że nie da się, a oni dali radę” – to tylko część opinii zamieszczonych przez zadowolonych klientów na fanpage’u Dr Shoes.

A gdybyśmy chcieli zacytować tu wszystkie pozytywne opinie, to musielibyśmy zacytować dosłownie wszystkie, bo nie dogrzebaliśmy się żadnej negatywnej!

Tak samo nie doszukacie się żadnej plamki i żadnego zabrudzenia na swoim obuwiu, kiedy odbierzecie je z rąk Dr Shoes.

W tej firmie znajdziecie grono pomysłowych głów i utalentowanych rąk, dzięki którym możecie zamówić sobie taki custom, jakiego Polska nie widziała!

Szczerze? Po przejrzeniu efektów ich pracy mamy ochotę nie czekać na moment, kiedy nasze buty będą wymagały doktora, tylko wbijać do Poznania choćby i z nowiutką parą, żeby zrobić z niej niepowtarzalne cacuszko! Kilka customowych gotowców możecie kupić w ich sklepie.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

7. Butzzers, Olsztyn

Fanpage – Butzerrs

No dobra, a teraz przyznać się, komu podczas podróży wakacyjnej pociągiem, samolotem, autem zdarzyło się zdjąć buty? Niezależnie od tego, jak bardzo będziecie dyskretni, to współpasażerowie mogą poczuć, że coś jest na rzeczy.

Jeśli jednak wiecie, że jeszcze nieraz tak zrobicie, to marsz do Butzzers na ozonowanie obuwia!

To usługa polegająca na dezynfekcji i usuwaniu nieprzyjemnych zapachów. Butzzers, nie myśleliście o tym, żeby otworzyć swój punkt na każdym dworcu i lotnisku świata? Prosimy!

Oczywiście oprócz możliwości skorzystania z tej opcji Butzzers oferuje też pakiet innych zabiegów.

Odświeżą, przywrócą blask, zaimpregnują, wypolerują – co tam tylko wam i waszym butom będzie do szczęścia potrzeba!

„O Twoje obuwie zadbamy bardziej niż matka o własne dziecko” – obiecuje nam marka na swoim fanpage’u. Zachęcamy mieszkańców Warmii i Mazur do przekonania się o tym na własne oczy. Coś czujemy, że w tej deklaracji kryje się prawda, bo firmę stworzyli prawdziwi pasjonaci obuwia. Tak trzymać!

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Zdjęcie główne: Fanpage Dr Shoes
Tekst: Kinga Dembińska

Zmiany Klimatu