Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Biodegradowalne, ekologiczne, dobre dla dzieci, psów i naszej planety!

Te smoczki i zabawki dla maluchów oraz zabawki dla psów was zachwycą. Powstały nie z plastiku, a z biodegradowalnego kauczuku! Brawo Hevea Planet!
.get_the_title().

Trudno wyobrazić sobie dziecięcą wyprawkę bez plastikowych smoczków, butelek, czy gryzaków i zabawek. Gumowe zabawki czy miski dla psiaków też raczej są z plastiku…ale da się inaczej. Udowadnia to duńska marka Hevea Planet, która ma oddanych fanów na całym świecie. I nic dziwnego jej akcesoria dla dzieci i psów nie dość, że śliczne to dodatkowo powstają z w 100 % naturalnego, biodegradowalnego kauczuku z drzewa hevea! Kauczuk naturalny może być rozkładany przez mikroorganizmy. Jeśli kauczukowy produkt nam się zniszczy możemy go zakopać w ogródku…za chwilę go nie będzie. Produkty Hevea podlegają też recyklingowi. Marka stworzyła system, dzięki któremu możemy odesłać zużyte produkty (więcej inforamcji tutaj) a następnie zostaną ponownie zużyte. Terese Hoffeldt, założycielka Hevea stworzyła markę, bo wierzyła, że można bez plastiku, że da się i udowadnia to z każdym nowym produktem, czy serią. Ekologiczne założenia towarzyszą Hevea od samego początku. Hevea to firma odpowiedzialna społecznie – część środków ze sprzedaży przeznacza na wsparcie WWF. Jeśli chcemy wybierać świadomie – to to jest strzał w dziesiątkę.

Kiedy zostałam mamą, zaczęłam szukać alternatywy dla plastikowych rzeczy, którymi otoczone jest dziecko. Plastik był wszędzie! W zabawkach, lalkach i wielu innych rzeczach, które podawałam mojej córce w ciągu dnia. Zaczęłam się zastanawiać: czy nie ma alternatywy? – tłumaczy Terese Hoffeldt.

Drzewo hevea to kauczukowiec, wiecznie zielone drzewa pochodzące z Ameryki Południowej i Środkowej. Mają prosty pień i osiągają aż 23 metry lub nawet więcej w ciągu swojego życia, a dojrzałe drzewa mają średnicę około 90 cm. Kauczuk z drzew można zbierać w sposób zrównoważony przez około 35 lat.

Produkty Hevea dają rodzicom i właścicielom psów możliwość dawania im tego, co najlepsze jednocześnie dbając o środowisko naturalne. Nawet pudełka, w które pakowane są produkty marki są biodegradowalne i pochodzą z materiałów z odzysku, nawet folia, której używają to jedyna na rynku dostępna biodegradowalna folia przyjazna środowisku. Brawo!

Marka Hevea z kauczuku robi smoczki, gryzaki i akcesoria dla psów, które są wolne od bisfenolu, który znajduje się w tworzywach sztucznych, wolne od PVC oraz ftalanu.

Nowością marki są kolorowe akcesoria w tym niebieski jak niebo kauczukowy smoczek Hevea zaprojektowano tak by był funkcjonalny i bezpieczny. Kształtem przypomina motylka, na którego“skrzydełkach” umieszczono otwory wentylacyjne. Takie ergonomiczne wyprofilowanie pozwala dostosować smoczek do kształtu budzi dziecka, zapewniając wycięcie na nosek i brodę. Cały smoczek razem z uchwytem odlany został jako jeden element. Bez łączeń i ruchomych części. Pozwala to zapobiec wystąpieniu potencjalnie groźnych sytuacji, gdyby jakiś element poluzował się i odpadł. Brak szczelin, łączeń eliminuje miejsca, w których zbiera się brud, namnażają się bakterie i może rozwijać się pleśń. Barwiony jest 100% naturalnymi pigmentami mineralnymi o jakości spożywczej, które są nietoksyczne i zatwierdzone przez FDA;

Kolejnym hitem marki Hevea są kaczuszki do kąpieli i zabawy oraz służąca maluchom jako gryzak. Kaczka Kawan (Kawan oznacza w języku malajskim przyjaciela) radośnie unosi się na wodzie, nie zawsze dając się złapać, “nurkuje” i nieoczekiwanie wypływa z góry piany. Do kąpieli przyda się także kauczukowa mata antypoślizgowa do kupienia tutaj.

Dobre dla dziecka, psa i naszej planety!

Akcesoria dla szczeniaków i psów

Naszym kudłatym czworonożnym przyjaciołom także chcemy dawać to, co dobre i bezpieczne i tu marka Hevea także przychodzi z pomocą – tworząc zabawki HEVEA Puppy takie jak ta piłeczka. Marka zdecydowała się na najlepsze rozwiązania w zakresie produkcji, produktów i procesów pakowania. Kauczuk naturalny użyty do zabawek HEVEA Puppy jest identyczny z serią HEVEA dla dzieci. Oznacza to, że jest bezpieczny, przetestowany i trwały w przeciwieństwie do większości zabawek dla psów na rynku. Dla psiaków Hevea przygotowała także miski – dostępne tutaj oraz zabawki, a także podkładki pod miski z naturalnego kauczuku, które nie wydzielają szkodliwych toksyn, które występują w podkładkach z plastiku. Do kupienia tutaj. Podkładka Hevea ma 4 niewielkie przyssawki utrzymujące ją na miejscu a także wyższe krawędzie ograniczające bałagan.

Zdjęcia: materiały prasowe

Zmiany Klimatu