Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Brytyjska sieć supermarketów płaci klientom za recycling plastiku

Ponad 300 tys. plastikowych butelek i 30 tys. funtów dla klientów tej sieci sklepów – tak wygląda póki co bilans recyclingowej akcji brytyjskiego supermarketu.
.get_the_title().

Brytyjska sieć supermarketów Iceland zamontowała w swoich sklepach automaty do recyclingu. Klienci mogą do nich wrzucać plastikowe butelki po produktach kupionych w sklepach sieci.

Za każdą wyrzuconą butelkę otrzymują vocher na 10 pensów (około 50 groszy).

Automaty zamontowane zostały w czerwcu i cieszą się niesłabnącą popularnością. Jak podkreśla Iceland, rozwiązanie zwłaszcza upodobały sobie dzieci, które chętnie wrzucają butelki do maszyny. W ciągu pół roku dzięki automatom poddano recyclingowi aż 311,5 tys. plastikowych butelek. Oznacza to, że do brytyjskich klientów sieci Iceland trafiło dzięki temu ponad 30 tys. funtów.

Iceland nieustannie przewodzi w walce z plagą plastiku – mówi dyrektor zarządzający sieci, Richard Walker. Supermarket już jakiś czas temu zadeklarował, że zamierza wyeliminować plastik z opakowań produktów marki własnej, a automaty do recyclingu to kolejny, naturalny krok w walce o świat bez plastiku.

Iceland to pierwszy supermarket na terenie Wielkiej Brytanii, który zastosował tego typu rozwiązanie.

W jego ślady poszły jednak kolejne – Tesco, Morrisons i Co-op obecnie testują podobne koncepcje. Jak myślicie, czy takie automaty mogłyby stanąć także w polskich sklepach?

Zmiany Klimatu