Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Celebryci przestaną marnować wodę! Departament w Los Angeles wprowadza kontrolę wodociągów

Okres suszy w Kalifornii nie przeszkodził celebrytom w nadmiernym nawadnianiu własnych trawników i ogrodów. W odpowiedzi na rosnący problem, departament wodociągów w Los Angeles zdecydował wprowadzić ograniczenia dostępu do wody oraz spowolnienie jej przepływu w wielu hollywoodzkich posiadłościach.
.get_the_title().

Trwająca od lat susza w stanie Kalifornia znacząco pogłębiła się w tym roku, powodując wprowadzenie obowiązkowych cięć zużycia wody. Niepodporządkowanie się do nowych zasad miało skutkować wysokimi grzywnami. Niestety, jak podał rzecznik dzielnicy wodnej Las Virgenes, obsługującej obszary takie jak Calabasas i Hidden Hills, jego klienci są tak bogaci, że kary pieniężne raczej nie zmienią ich zachowania. Władze w Los Angeles postanowiły więc wprowadzić w życie eksperyment, polegający na pociąganiu celebrytów do odpowiedzialności za zużycie wody na takich samych warunkach jak resztę mieszkańców.

Przyjęliśmy bardzo stanowcze stanowisko w kwestii równości. Nie ma znaczenia, kim jesteś, ile zarabiasz, jak dobrze jesteś znany: wszyscy są traktowani tak samo – powiedział Mike McNutt, rzecznik dzielnicy wodnej.

Ogranicznik przepływu jest wykonany z bezpiecznej dla żywności stali nierdzewnej z małym otworem pośrodku. Jego siła redukowania wody działa na tyle mocno, że trudno jest jednocześnie brać prysznic i zmywać naczynia, a podlewanie trawnika na zewnątrz staje się niemożliwe. Umieszczenie ogranicznika przepływu w rurze wodnej zajmuje około 10 minut.

Po przeprowadzeniu instalacji urządzenia otrzymuje się przypieczętowany dokumenty, informujący o możliwej grzywnie w wysokości 2500 dolarów, jeśli zostanie on naruszony.

W większości przypadków celebryci decydowali się na montaż ogranicznika bez dyskusji. Ograniczenia przepływu wody zostały nałożone już na domy m.in. komika Kevina Harta, rapera The Game i byłego Kourtney Kardashian, Scotta Disicka. Lista posiadłości celebrytów, którzy w następnej kolejności mogą zostać objęci ograniczeniem, wciąż się powiększa. Na ten moment wiadomo o adresach powiązanych z Kim Kardashian, Sylvesterem Stallone i Madonną. Przedstawiciele wymienionych gwiazd nie udzielili żadnego komentarza w tej sprawie.

Rzecznik McNutt ma nadzieję, że amerykańscy celebryci wykorzystają swoje zasięgi, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na kryzys wodny. Proszę każdą gwiazdę, aby skorzystała ze swoich platform, aby informować o ochronie wody oraz zmianach klimatycznych. – powiedział Mike McNutt.

Jak wiadomo, okręg wodny Las Virgenes jest jedynym obszarem w Kalifornii, w którym stosuje się ograniczniki przepływu. Ich rosnąca popularność przyciąga jednak zainteresowanie kolejnych stanów, m.in. Teksasu i Florydy.

OP

Zmiany Klimatu