Coca-cola wprowadza w Warszawie recyklomaty. Wymień butelkę lub puszkę na punkty

Pierwsze recyklomaty pojawią się w stolicy jeszcze przed wakacjami.
.get_the_title().

Już wkrótce w Warszawie pojawią się recyklomaty, czyli automaty przeznaczone do oddawania zużytych opakowań. Będzie można do nich wrzucać plastikowe i szklane butelki, a także aluminiowe puszki.

Recyklomaty będą zintegrowane ze specjalną aplikacją, dzięki czemu za wrzucone do nich śmieci będą przyznawane tak zwane ECO-punkty.

ECO-punkty następnie będzie można wymienić na zniżki na komunikację miejską, bilety do kina, kawę czy zakupy. Pierwsze 5 zewnętrznych recyklomatów pojawi się w Warszawie jeszcze przed wakacjami, a następne 5 jesienią.

recyklomat z wielunia / źródło: portalsamorzadowy.pl

Automaty do recyclingu, które pojawią się w stolicy, to wspólna inicjatywa Coca-Coli, Miasta Stołecznego Warszawa i Fundacji Nasza Ziemia.

To pierwsza tego typu inicjatywa realizowana w tak dużej skali. Dobrze łączy się z naszą kampanią edukacyjną, w której przypominamy warszawiankom i warszawiakom o zasadach recyklingu. Docelowo recyklomaty staną w lokalizacjach, które cieszą się popularnością, m.in. przy ul. Ząbkowskiej i pl. Bankowym – mówi Michał Olszewski, zastępca prezydenta m.st. Warszawy. Urządzenia wyprodukowane zostały przez polską firmę EcoTech System. Podobne maszyny były z powodzeniem testowane w Wieluniu.

Coca-Cola ogłosiła dziś start globalnej kampanii społecznej #NEVERSETTLE. Polska jest pierwszym krajem, gdzie kampania zostanie wyemitowana. Hasło w Polsce to #WCIĄŻZMIENIAMY. Coca-Cola chce pokazać rozwiązania prośrodowiskowe i to jak zamierza przeciwdziałać zanieczyszczeniu odpadami opakowaniowymi czy nadmiernej eksploatacji zasobów wodnych, a także podejmuje wyzwania związane z sytuacją demograficzną czy barierami na rynku pracy.

Zdjęcie główne: Antyradio
Tekst: NS

Zmiany Klimatu