Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Extinction Rebellion łączy siły z Whoopi Goldberg w animacji „The Gigantic Change”

Film przenosi widzów do roku 2050 i pokazuje, jaką przemianę musieli przejść ludzie, aby uratować swą planetę przed globalnym ociepleniem, a żyjące na niej stworzenia przed śmiercią.
.get_the_title().

Kryzys ekologiczny i klimatyczny mogą okazać się największym wyzwaniem, z jakim przyszło mierzyć się ludzkości. Zmiany zauważalne są gołym okiem, a rosnące temperatury dotykają wszystkich i wszystko – zwierzęta, uprawy czy lodowce. Za parę lat życie na Ziemi może przypominać prawdziwy koszmar, dlatego bardzo ważnym jest, aby jak najszybciej zacząć stawiać czoła postępującemu z dnia na dzień globalnemu ociepleniu. Międzynarodowy ruch Extinction Rebellion aktywnie nawołuje do działania, sprzeciwiając się bierności polityków wobec zmian klimatu, utracie bioróżnorodności oraz zagrożeniu wyginięciem ludzkości.

Z okazji Światowego Dnia Środowiska grupa opublikowała animację, która pokazuje, jakie kroki powinni podjąć ludzie, aby uratować swoją planetę przed zagładą.

thegiganticchange.com

Trzyminutowy film powstał we współpracy z wytwórnią Passion Pictures, a wyreżyserowany został przez George’a Lewina i Nicole Jane Francis. Ma postać bajki, którą babcia (Whoopi Goldberg) czyta wnuczce na dobranoc. Przedstawiony w niej świat jest wypełniony po brzegi fabrykami i zanieczyszczony przez wszelkiego rodzaju śmieci. Wszystko to powoduje, że powoli przestaje istnieć życie – zwierzęta i rośliny zepchnięte na margines wymierają.

Historia jest tak tragiczna, że załamana Goldberg urywa ją w połowie.

Jej kontynuacją zajmuję się natomiast pełna optymizmu wnuczka. Opowiada ona o ludziach, którzy świadomi popełnianych przez siebie błędów, postanowili zapomnieć o jakichkolwiek podziałach, zaprzyjaźnić się z naturą i zrobić, co w ich mocy, by uratować Ziemię.

Extincion Rebellion nie po raz pierwszy podjęło współpracę z uznanym artystą. W lutym opublikowany został film z udziałem Joaquina Phoenixa, od lat działającego na rzecz praw zwierząt i walki ze zmianami klimatu. U jego boku pojawili się także Matthew Modine, Rosario Dawson, Adria Arjona, Oona Chaplin, Q’orianka Kilcher oraz Albert Hammond. Produkcja przestrzegała przed skutkami wylesiana i globalnymi pożarami.

Tekst: Paula Kierzek
Zdjęcie główne: kadr z „The Gigantic Change” / thegiganticchange.com

Zmiany Klimatu