Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

#FlipItForGood – nowy ekologiczny challenge

Czy uda ci się wrzucić plastikową butelkę do odpowiedniego kosza na śmieci?
.get_the_title().

Niektóre wyzwania internetowe to po prostu czysta rozrywka, za którą nie kryje się żaden głębszy przekaz. Raz na jakiś czas pojawia się jednak challenge, który niesie za sobą istotne przesłanie. Tak było w przypadku Ice Bucket Challenge, którego z celem było podniesienie świadomości na temat stwardnienia zanikowego bocznego. Tak jest też i teraz w przypadku #FlipItForGood.

Wyzwanie wymyślone zostało przez Evian, francuską firmę produkującą wodę, i odwołuje się do Bottle Flip – trendu, który szczyt internetowej popularności osiągnął w 2016 roku.

Wyświetl ten post na Instagramie.

For better or worse, plastic is part of our world and is here to stay. How we choose to deal with it now will play a major role in the the kind of world we live in in the future. The plastic issue is not one for tomorrow it’s one for today. Super proud to partner with @evianwater who launched a great initiative: for every bottle we flip into the recycling bin, they take one out of nature. Together, we can "Flip it For Good". So, flip it, film it and tag #flipitforgood to make a big impact. I challenge @marianavz, @cara_santa_maria and you all to show me your best flips! Visit my profile and click the link to learn more about Evian's initiative "Flip It For Good" that asks us all to put plastic in the right place. #earthday #natgeo #natgeopartner #ad

Post udostępniony przez Cory Richards (@coryrichards)

Bottle Flip polega na takim podrzuceniu butelki z wodą, aby wylądowała ona na swoim dnie.

W przypadku #FlipItForGood zasady się zmieniają, ale tylko trochę – pusta butelka musi wylądować w odpowiednim koszu na śmieci.

Filmik, na którym widać tę czynność należy następnie wrzucić do sieci i opatrzyć hasztagiem #FlipItForGood. Challenge ma oczywiście zachęcić ludzi do recyclingu plastikowych butelek. Weźmiecie udział w tym wyzwaniu?

Tekst: NS

Zmiany Klimatu