Gigantyczna pocztówka na szczycie szwajcarskiego lodowca wołaniem o pomoc w kwestii zmian klimatycznych

Jeżeli nic się nie zmieni, lodowiec Aletsch zniknie z powierzchni Ziemi do końca tego stulecia.
.get_the_title().

Szwajcarski lodowiec Aletsch – największy lodowiec Alp – można oglądać z kosmosu. Jednak być może już tylko do końca tego stulecia, bo jeżeli nic nie zmieni się w tempie, z jakim postępują zmiany klimatyczne, już za kilkadziesiąt lat Aletsch może całkowicie zniknąć z powierzchni Ziemi.

Już teraz lodowiec topnieje z zawrotną prędkością, tracąc 12 metrów powierzchni lodu rocznie.

Źródło: Gulf Times

Z tego powodu to właśnie tutaj zrealizowano projekt mający podnieść świadomość młodych ludzi w kwestii zmian klimatu i katastrofalnych konsekwencji, które się z nimi wiążą.

Na wysokości 3,4 tys. metrów nad poziomem morza pojawiła się gigantyczna pocztówka.

Powstała ona z normalnej wielkości pocztówek z wiadomościami napisanymi przez dzieci z całego świata, wyrażającymi sprzeciw w sprawie zmian klimatu. Największa pocztówka świata ma powierzchnię 2,5 tys. metrów kwadratowych i obecnie znajduje się na zboczu topniejącego lodowca.

Źródło: BBC

Celem akcji jest pobudzenie dzieci i młodzieży do aktywnego zwalczania postępujących zmian klimatu. Jak twierdzą jej pomysłodawcy – szwajcarska Agencja Rozwoju i Współpracy oraz fundacja Wave Foundation – to właśnie młodzi ludzie mają największą rolę do odegrania w walce ze zmianami klimatycznymi. Im też powinno najbardziej zależeć na jej powodzeniu, jako że właśnie oni najbardziej odczują konsekwencje zmian klimatycznych w przyszłości.

Zmiany Klimatu