Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

innogy go! zmierzy smog w Warszawie przy użyciu… samochodów

Pomiary będą przekazywane z 25 samochodów, czyli 25 lokalizacji jednocześnie, co pokaże realny obraz smogu w danej okolicy.
.get_the_title().

Zanieczyszczenie powietrza i smog to tematy, które dotyczą każdego z nas i zawsze będą budziły nasze zainteresowanie. Przywiązujemy coraz większą uwagę do ekologii i tematów z nią związanych, a więc świadomość jakości powietrza, którym oddychamy, powinna mieć dla nas istotne znaczenie.

Nowy program który już dziś wprowadza w życie firma innogy, ma za zadanie sprawdzić pomiar jakości powietrza w stolicy. Jak będzie przebiegał? Już wyjaśniamy!

25 bezemisyjnych aut innogy go! z czujnikami jakości powietrza Airly ruszy w miasto, by zbadać poziom smogu w Warszawie – będzie to pierwszy mobilny pomiar zanieczyszczenia powietrza na taką skalę! Pilotażowy w skali kraju i Europy program, w którym bezemisyjne elektryczne auta BMW i3 z floty innogy go! będą mierzyły poziom smogu za pomocą czujników Airly, potrwa 3 miesiące.

Dane, które będą zbierać czujniki w samochodach, zostaną przekazywane na bieżąco podczas jazdy i postoju, a aktualne pomiary będzie można obserwowć na Mapie Smogo!wej całą dobę, przez najbiższe 3 miesiące.

Dzięki pomiarom, które będą przekazywane z 25 samochodów poruszających się po całym obszarze Warszawy, dostaniemy realny i dokładny obraz smogu w danej okolicy. Mapa Smogo!wa będzie przedstawiać pomiary z miejsc, które do tej pory nie były oznaczane w pomiarach stacjonarnych, co wynikało z tego, że były za bardzo oddalone od stacjonarnych mierników smogu.

Dostęp do Smogo!wej mapy Warszawy będzie możliwy dla wszystkich!

Znajdziecie ją w aplikacji i na stronie Airly. Dodatkowo, każdy z warszawiaków będzie miał szansę ją współtworzyć, wypożyczając specjalnie oznaczone samochody.

Dodatkowo mieszkańcy dzielnic, w których natężenie smogu będzie najwyższe, mogą zdobyć kody promocyjne na przejazd elektrycznym i zeromisyjnym innogy go! O takiej możliwości użytkownicy dowiedzą się ze specjalnie geotargetowanych postów na Facebooku.

Auta wyposażone w czujniki są oznakowane – informację umieszczono na bocznych szybach. Na mapach widoczne są punkty reprezentujące auta innogy go! wyposażone w sensory Airly. Dla lepszego rozróżnienia, samochody w ruchu reprezentowane są przez inną ikonę niż samochody zaparkowane.

Dane, które prezentuje Mapa Smogo!wa są aktualizowane co minutę i dotyczą m.in.: najbardziej szkodliwych dla naszego zdrowia stężenia pyłów PM1, PM2,5, PM10, aktualnej temperatury, ciśnienia i wilgotności powietrza.

Jak mówi Sebastian Janda, Dyrektor odpowiedzialny w centrali grupy innogy za rozwój nowych rozwiązań klienckich:

– Teraz wypożyczając bezemisyjne innogy go!, mieszkańcy Warszawy zyskają dostęp do aktualnych i dokładnych informacji o poziomie zanieczyszczenia powietrza w swojej okolicy. Niektórzy do tej pory w ogóle nie mieli takiej wiedzy, bo w miejscu, w którym mieszkali, nie było czujników poziomu smogu. Znając aktualny poziom zanieczyszczenia w swojej okolicy, mieszkańcy lepiej będą chronić swoje zdrowie. Na przykład będą mogli zaplanować bieganie czy spacer z dzieckiem w porze, kiedy poziom smogu jest najniższy. Co ważne, w programie pilotażowym instalujemy czujniki smogu w kilkudziesięciu samochodach. Będziemy monitorować jego efektywność, by go rozwijać i wprowadzać kolejne udogodnienia!

Program jest kolejną z proekologiczych inicjatyw innogy, które szerzy swoją ideę Zero Emission Future, czyli przyszłości, w której energia będzie wytwarzana w sposób ekologiczny. Pisaliśmy już o szeregu działań promujących odnawialne źródła energii i bezemisyjny transport – w zeszłym roku firma uruchomiła największy w Polsce, w pełni elektryczny car sharing innogy go!, promuje również proekologiczne postawy wśród pracowników inicjatywą „innogy goes green”, a klientom oferuje energię wspierającą rozwój źródeł odnawialnych.

 

Zmiany Klimatu